Poniedziałek
09.03.2009
O wpływie kryzysu na branżę spożywczą opowiada Dariusz Bożek, prezes Detal Koncept.
 

Czy w związku z kryzysem otwieracie mniej sklepów?
Nie zwalniamy tempa. W bieżącym roku zakładamy pozyskanie kolejnych lokalizacji dla sklepów Groszek i umocnienie pozycji sieci we wszystkich województwach. W 2009 roku planujemy także bardzo dynamiczny rozwój konceptu Milea. Zakładamy, że do końca tego roku na terenie całego kraju przybędzie około 100 delikatesów Milea.

Zauważacie mniejsze zainteresowanie przyłączeniem się do sieci ze strony potencjalnych franczyzobiorców?
Zainteresowanie współpracą ze strony potencjalnych franczyzobiorców nie spada, a wręcz przeciwnie – obserwujemy nieustanny wzrost, zwłaszcza po wprowadzeniu na rynek konceptu delikatesów Milea. Trudniejsze warunki rynkowe zachęcają do wyboru solidnego franczyzodawcy, który posiada dobrze zarządzane marki. W trudnych czasach potencjalni franczyzobiorcy bardziej wnikliwie dobierają partnerów do swojego biznesu.

Czy sprzedaż w sklepach maleje?
Nie obserwujemy zmniejszenia sprzedaży zarówno w sklepach Groszek, jak i w delikatesach Milea. Nasz asortyment to głównie artykuły spożywcze, których sprzedaż jest w większości odporna na wszelkie niepewności rynku. Produkty spożywcze to ta grupa towarów, z której zakupu klienci tak szybko nie mogą zrezygnować. W dalszej perspektywie spodziewamy się ewentualnej rotacji towaru z półek premium do niższych.

rozmawiała (smoli)