Załóż firmę jesienią

Czy kawiarnia i salon masażu to opłacalne biznesy? W październikowym numerze Własnego Biznesu otwieramy też browar i sklep, w którym zakupy robi się bez wysiadania z samochodu. Prezentujemy 10 pomysłów na firmę usługową. Radzimy, jak zaprojektować profesjonalny logotyp i wizytówkę. Publikujemy wywiad z Weroniką Marczuk-Pazurą, którego udzieliła nam na kilka dni przed zatrzymaniem przez CBA. Kup Własny Biznes i wybieraj spośród 323 pomysłów na biznes!
 

W październikowym numerze 10/2009 (56)

Temat numeru

Biznes dobrze obsłużony
Coraz więcej firm, zwłaszcza małych, zamiast zatrudniać na etat wykwalifikowanych, ale drogich specjalistów, woli zlecić wykonywanie części zadań tańszej firmie zewnętrznej.

Przegląd firm z branży usługi dla biznesu: Blue tax group, Centrum Wspierania Projektów Europejskich, DGE Bruxelles, Leadership Managment Polska, Office1, Paragraf, Printmania, Sandler Training, 3E Development.

Raport specjalny

Zysk wysokoprocentowy
Na alkoholu zarabiają nie tylko producenci i sklepy monopolowe. Procentowe trunki można kupić niemal na każdej stacji paliw, w supermarkecie i w osiedlowym sklepie. Alkohol stanowi również źródło dochodu firm turystycznych. Jednak najwięcej na sprzedaży piwa, wina i wódki zarabia państwo.

Moim zdaniem

Korepetycje z przedsiębiorczości
Jedna z ważniejszych lekcji przedsiębiorczości, jaką odebrałam, związana była ze studenckim egzaminem z historii Polski XX wieku.

Nie wierzę
W Urzędzie Pracy w Katowicach bezrobotni pobili się w kolejce po dotacje na założenie firm. Nie wierzę, że bezrobotny to właściwa osoba do otwierania biznesu, ale wiem, że jak mało kto wyczuwa, gdzie są łatwe pieniądze do dostania.

Fakty trendy

Świeża krew w McDonald's
Najnowsi franczyzobiorcy McDonald’s mają za sobą wcześniejsze doświadczenia w biznesie.

Czas otworzyć swoją firmę we franczyzie
Już w listopadzie firma doradcza PROFIT system rozpocznie cykl szkoleń dla kandydatów na franczyzobiorców i kandydatów na franczyzodawców. Zgłoszenia przyjmowane są od października. Projekt szkoleń został wysoko oceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kasa z małolatów
Kolejne spółki odzieżowe ogłaszają upadłość (Reporter, Semax, Monnari), a dystrybutorzy ubrań dla dzieci twierdzą, że klientów im nie brakuje.

Idą lepsze czasy dla pośredników
– Obserwujemy ewidentne symptomy końca kryzysu. Również dane napływające z rynku wskazują na trwającą odwilż – mówi Łukasz Błażejewski, prezes zarządu Gold Finance.

Gruby Benek dofinansowuje biorców
Nowi franczyzobiorcy pizzerii Gruby Benek mogą liczyć na sfinansowanie przez franczyzodawcę wyposażenia lokalu.

Zakupy z auta
W Kaliszu uruchomiono pierwszy sklep F1, w którym zakupy robi się bez wysiadania z samochodu. Podobne placówki powstały pod szyldem Kiosk Drive w Tychach i Katowicach.

Franczyza w torbie kangura
Australia kojarzy się z kangurami, misiami koala, Wielką Rafą Koralową, ale nie z franczyzą. To dziwne, bo analizując liczbę jednostek franczyzowych przypadającą na jednego mieszkańca, Australia jest najbardziej ufranczyzowionym narodem na świecie.

Polak sięga po euro
Unijnych dotacji na założenie własnej firmy jest coraz więcej. A Polacy mają oryginalne pomysły na to, jak je wykorzystać.

Wzrośnie spadnie

Giełda: hazard czy inwestycja?
Warszawski indeks największych spółek giełdowych urósł od połowy lutego o ponad 80 proc. Chociaż gra na akcjach wciąż kojarzy się przede wszystkim z wysokim ryzykiem, to bardziej asekuranccy inwestorzy też znajdą dla siebie miejsce na giełdzie. Wystarczy przestrzegać pewnych zasad.

Pożyczkobiorca ostatniej instancji
Zgodnie ze starym powiedzeniem o rynku wspinającym się po ścianie strachu, trwającej od lutego na krajowym rynku akcji zwyżce cen cały czas towarzyszyły utrzymujące się lęki inwestorów i spekulantów.

W nieruchomościach taniej już nie będzie
Ceny mieszkań w największych polskich miastach spadły w ciągu ostatniego roku średnio o 10 proc. Z zakupem własnego M nie ma co zwlekać, bo koniunktura powraca na rynek, a wraz z popytem w górę pójdą ceny.

Nieruchome ceny nieruchomości
Jesień zwyczajowo jest czasem największego ruchu na rynku nieruchomości, zarówno w liczbie zawieranych umów kupna/sprzedaży, jak i wynajmu.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

323 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Własny Biznes

Prezes z pazurem?
– Zarobkowanie rozpoczęłam w wieku 14 lat. Mama dorabiała pracą chałupniczą, a ja jej pomagałam, żeby zarobić na szkołę muzyczną – mówi Weronika Marczuk-Pazura, bizneswoman, prawniczka, dziennikarka.

Moja firma

Kawiarnia może sparzyć
Pewnie nieraz siedząc nad poranną małą czarną, zastanawialiście się: a może tak napić się kawy we własnej kawiarni? Wizja przyjemna, ale otworzenie kawiarni to nie tylko przyjemność. Na tym biznesie można się sparzyć.

U masażysty liczy się wnętrze
Konkurencja na rynku salonów masażu jest duża. Trzeba wybić się czymś oryginalnym, aby szybko znaleźć klientów.

Jak zarobić na starociach
W antykwariacie sprzedawane są rzeczy tanie, ale nakłada się na nie wysokie prowizje – minimum 100 proc. Tylko wówczas handel starociami może przynieść zyski– uważa Waldemar Szatanek, właściciel sieci antykwariatów „Książka dla Każdego”.

Znana marka

Ludwik stary, ale jary
Płyn do mycia naczyń – ludwik – pojawił się na rynku 45 lat temu. Dojrzały wiek nie odbiera mu wielbicielek.

BiznesStyle

Polacy nie gęsi, własny biznes mają
Przez pięć lat obecności Polaków w Unii Europejskiej nasi sąsiedzi mieli okazję poznać nas bliżej. W Europie bywamy już nie tylko jako turyści, lecz także jako pracownicy, przedsiębiorcy i partnerzy handlowi. Warto więc sprawdzić, jak obcokrajowcy oceniają nasze podejście do biznesu i pracy. A co ważniejsze, jak te opinie różnią się od naszego wyobrażenia o sobie...

Na prawo patrz

Przychodzi klient z reklamacją
Prowadzimy firmę, więc klienci mają prawo zareklamować towar lub usługę, którą uznają za wadliwą. Do czego ma prawo niezadowolony klient, a jakie są nasze obowiązki?

Dobre rady

Firmy mają dość barier
W Polsce prawo gospodarcze opiera się na braku zaufania do przedsiębiorców i domniemaniu ich nieuczciwości.

Pracować i nie zwariować
Z próżnego i Salomon nie naleje – tak samo rzecz się ma z pracą zawodową. Jeśli nie zadbamy o siebie, w pewnym momencie może się okazać, że zabrakło nam energii potrzebnej do wykonywania codziennych zawodowych obowiązków.

ABC firmy

Jak cię widzą, tak cię kupują
Dlaczego ludzie bez problemów rozpoznają daną markę? I na dodatek mają do niej zaufanie? Ogromny wpływ na człowieka ma bowiem logo: atrakcyjność jego kształtu, dobrane kolory i grafika.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748