Chata Polska wymaga jednolitej wizualizacji sklepów, dba o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz o ekspozycję i oświetlenie towaru na półkach.
Niedziala
01.11.2009
Chata Polska zamierza otwierać nowe sklepy przede wszystkim w województwach, w których obecnie działa najmniej punktów handlowych sieci.
 

Aktualnie firma chce nawiązać współpracę z właścicielami sklepów z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. Najwięcej sklepów Chaty Polskiej jest w województwie wielkopolskim – ponad 90.

- Intencją stworzenia sieci Chata Polska było wypracowanie skutecznych mechanizmów konkurowania na rynku. Sklepy działające pod naszym szyldem zyskują korzystne warunki współpracy z dostawcami – mówi Beata Orcholska, dyrektor generalny Chaty Polskiej. – Wynika to z umów zawieranych przez centralę sieci. Negocjacje prowadzone są na poziomie ogólnopolskim – bezpośrednio z producentami, oraz na poziomie regionalnym, gdzie poszukiwani są dostawcy produktów dla sklepów funkcjonujących w danym regionie. Dzięki dużym zamówieniom sklepy Chaty Polskiej mają niższe ceny zakupu – dodaje.

Do sieci Chata Polskiej przyłączają się przede wszystkim działające aktualnie sklepy. Nowy franczyzobiorca zachowuje niezależność w prowadzeniu i zarządzaniu własnym sklepem, korzysta jednocześnie z doświadczenia, wiedzy i metod działania opracowanych przez franczyzodawcę.

Chata Polska wymaga jednolitej wizualizacji sklepów, dba o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz ekspozycję i oświetlenie towaru na półkach – te zabiegi powodują zwiększenie obrotów punktu handlowego.

Koszty przystąpienia do sieci różnią się w zależności od wielkości sklepu oraz znajdującego się w nim wyposażenia posiadanego przez potencjalnego franczyzobiorcę. Lokal powinien mieć przynajmniej 100 m2 powierzchni. Obecnie w sieci działa 230 sklepów, z czego 210 należy do franczyzobiorców.

(smoli)