W ramach grupy Eko Holding działa łącznie ponad 700 punktów sprzedaży.
Wtorek
03.11.2009
Niektóre sieci franczyzowe rozwijają się tylko w wybranych województwach, a mimo to mogą liczyć nawet pół tysiąca placówek.
 

Tak jest w przypadku sieci sklepów Rabat, która aktualnie składa się z 476 sklepów zlokalizowanych w pięciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i wielkopolskim. Najnowsza placówka została uruchomiona w Nysie (woj. opolskie).

- W przyszłym roku planujemy kolejne otwarcia, w efekcie czego chcemy dojść do liczby 600 punktów sprzedaży – mówi Katarzyna Jurewicz z biura prasowego Eko Holding, właściciela sklepów Rabat i Eko.

Eko Holding chciałby pod koniec roku zaistnieć na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych, jednak ostateczną decyzję uzależnia od sytuacji na rynku. Kapitał pozyskany z emisji akcji zostanie przeznaczony m.in. na rozwój bazy logistycznej oraz przejęcia.

Przystąpienie do sieci Rabat nie wiąże się z żadną opłatą stałą. Jedyne koszty jakie ponosi franczyzobiorca to wydatki na przystosowanie sklepu do standardów sieci, a te zależą już od wielkości placówki. Minimalna powierzchnia punktu sprzedaży Rabat to 60 m2.

(dw)