Co dalej z Reporterem?

W 2009 roku Reporter liczył 250 sklepów w Polsce i za granicą.
Czwartek
29.04.2010
Nikt nie zdecydował się na zakup spółki, która rok temu ogłosiła upadłość.
 

Sąd Rejonowy w Katowicach do 26 kwietnia czekał na oferty kupna Reportera. Dzień później sąd ogłosił brak zainteresowania jakiejkolwiek firmy, która zdecydowałaby się przejąć upadłą spółkę. Jedną z przeszkód była zapewne wysoka cena wywoławcza, jaką ustalił syndyk masy upadłościowej - 36,3 mln zł. Same długi Reportera wynoszą 90 mln zł. Najistotniejszym, z punktu widzenia potencjalnych inwestorów, składnikiem majątkowym firmy jest wartość znaku towarowego Reporter i trzy nieruchomości położone na terenie Chorzowa. Ponadto spółka znajdująca się w upadłości posiada prawa najmu do 24 lokali oraz zapasy asortymentu.

Problemy Reportera pojawiły się na koniec 2007 roku, kiedy to firma zanotowała 41 mln zł straty netto. Złą sytuację sieci właściciele Reportera tłumaczyli załamaniem koniunktury w branży odzieżowej oraz zakupem towarów na Dalekim Wschodzie przy dużych, niekorzystnych wahaniach kursowych dolara.

W kwietniu 90 proc. akcji Reportera kupiła grupa kapitałowa Skyline Investment, która w tej sytuacji jest ostatnią deską ratunku dla firmy z Chorzowa. Biorąc jednak pod uwagę wysokie zadłużenie Reportera, wyprowadzenie firmy na prostą będzie bardzo trudne.

(dw)