Subway wjeżdża na stacje

Restauracja Subway na warszawskim Nowym Świecie.
Czwartek
22.07.2010
Sieć restauracji otworzyła pierwszą placówkę na stacji benzynowej w Pyrzowicach koło Katowic.
 

Nowa lokalizacja to nie przypadek. Subway planuje uruchomiać coraz więcej restauracji w nietypowych lokalizacjach. - Staramy się otwierać nasze placówki w niestandardowych miejscach, takich jak szpitale, centra administracyjne czy lotniska - zapowiada Martin Princ, menedżer rozwoju sieci Subway w Europie Środkowej i Wschodniej. - Pierwszym krajem w tej części Europy, gdzie uruchomiliśmy naszą restaurację na stacji benzynowej jest Polska. Jesteśmy otwarci na współpracę z właścicielami stacji - dodaje.

Pod logo Subway w 91 krajach na całym świecie działa ponad 33 tys. fast foodów - wszystkie na zasadach franczyzy. W ubiegłym roku sieć uruchomiła w Europie Środkowo-Wschodniej 53 lokale. Plany na ten rok to 35 placówek, z czego już połowa została otwarta w pierwszym kwartale bieżącego roku.
- Dla partnerów ważną rolę odgrywają koszty wejściowe związane z wyposażeniem punktu sprzedaży. Korzystając z nietradycyjnych miejsc, do jakich należą na pewno stacje benzynowe, te koszta można ograniczyć nawet o 40 procent. Co więcej, z naszymi ladami możemy działać nawet na powierzchni 10 m2 - twierdzi Martin Princ.
Koszt pierwszej licencji franczyzowej Subway'a to 7,5 tys. euro, a każdej następnej 3,75 tys. euro. Kwota jaką trzeba zainwestować w nowo powstały lokal zależy od lokalizacji oraz powierzchni restauracji i wynosi ok. 100 tys. dolarów. Sieć oferuje partnerom szkolenia, podręcznik operacyjny oraz pomoc w wybraniu dogodnej lokalizacji.

(dw)