System MathRiders został wprowadzony do Polski w ubiegłym roku. Obecnie w kraju działa jedno własne Centrum Nauczania we Wrocławiu i jedno franczyzowe, w Krakowie.
Czwartek
07.10.2010
Kursy dla młodzieży, wyrównujące poziom wiedzy z matematyki, stały się normą. Zaniedbanie czy brak podstaw? MathRiders stawia na tym polu solidne fundamenty.
 

Program MathRiders jest nowym produktem międzynarodowej sieci franczyzowej Helen Doron, ukierunkowanym na rozwijanie umiejętności matematycznego myślenia u dzieci i młodzieży. Jednostki franczyzowe działają w oparciu o licencję, której udziela firma Helen Doron Limited. Firma ta znana jest w Polsce przede wszystkim z nowatorskiego programu nauki języka angielskiego Helen Doron Early English.

- Oczywiście, matematyki nie uczy się tak, jak języka angielskiego czy francuskiego, jednak program MathRiders oparty jest na tezie, że matematyka również jest językiem. Zdolność do opanowania tego języka i posługiwania się nim jest porównywana do naturalnych predyspozycji człowieka do komunikowania się z innymi - wyjaśnia Małgorzata Dobrowolska, główny koncesjonariusz sieci MathRiders w Polsce.- Dzisiaj metoda Helen Doron jest symbolem przełomu, jaki dokonał się, nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie, we wczesnym nauczaniu. Nikogo już nie dziwi, że naukę rozpoczynają dzieci nie umiejące jeszcze chodzić.

Program dla najmłodszych - Math Jogs, opiera się na połączeniu nauki z zabawą i adresowany jest do dzieci od 4 do 11 roku życia. Obejmuje 6 poziomów, z których każdy realizowany jest w ramach jednego roku szkolnego, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami programowymi. Program MathRiders przewidziany jest dla nieco starszych dzieci, od 12 lat aż po egzamin dojrzałości.

Koszt przystąpienia do sieci wynosi 5 tys. Euro. Ponadto trzeba dysponować lokalem złożonym z dwóch pomieszczeń o powierzchni 15 – 20 m2, w których prowadzone będą zajęcia oraz pomieszczenia przeznaczonego na biuro. Typową lokalizacją jest niewielki budynek biurowy lub mieszkanie. Na podstawie umowy licencyjnej franczyzobiorca otrzymuje wyłączność terytorialną, dostęp do zasobów elektronicznych, przechodzi również szkolenia nauczycielskie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018