Franczyzobiorca w przedszkolu

Firma powstała w 1994 roku w Warszawie, gdzie założyła pierwszą szkołę. Rozwój placówek franczyzowych rozpoczął się w 2007 roku. Do dziś powstało ich 43.
Niedziala
05.02.2012
Szkoły językowe Early Stage poszerzyły swoją ofertę o kursy dla przedszkolaków. Tym samym wzrosła liczba potencjalnych klientów.
 

Do niedawna docelowym klientem szkół językowych Early Stage były dzieci w wieku 6-16 lat. Chcąc dotrzeć do większej liczby klientów, firma poszerzyła swoją ofertę o programy dla przedszkolaków. Autorskie kursy dla maluchów mających 3-5 lat prowadzone są w oparciu o własny podręcznik i noszą nazwę Little Early Stage. Z kolei w placówkach, które działają już od kilku lat, przybywa starszych uczniów. Często są to licealiści, którzy od dłuższego czasu korzystają z kursów Early Stage. We wszystkich 53 placówkach sieci kształci się w tym roku 4 tys. dzieci.

Rok szkolny w Early Stage trwa od września do czerwca. W wakacje franczyzobiorcy organizują dodatkowe kursy, warsztaty i obozy językowe. Nowe grupy językowe tworzone są we wrześniu. Zdarza się, że w ciągu roku dopisywani są do nich kursanci, którzy zgłosili po rozpoczęciu semestru. Przystąpienie do Early Stage nie wiąże się z opłatą wstępną, zaś miesięczna licencja wynosi 10 proc. uzyskanego przychodu.

- Nie nakłaniamy partnerów do podejmowania dużego ryzyka finansowego. Zachęcamy do otwierania placówek w okolicy gimnazjów i podstawowych, chyba że ktoś dysponuje lokalem w innym atrakcyjnym miejscu – mówi Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka Early Stage.

Szkoły językowe Early Stage zapowiadają w najbliższym czasie otwarcia w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, we Wrocławiu oraz na terenie Śląska. Placówka powstanie także w Gdańsku, chociaż wciąż trwają poszukiwania franczyzobiorcy.

(boa)


Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018