Franczyzobiorca w przedszkolu

Firma powstała w 1994 roku w Warszawie, gdzie założyła pierwszą szkołę. Rozwój placówek franczyzowych rozpoczął się w 2007 roku. Do dziś powstało ich 43.
Niedziala
05.02.2012
Szkoły językowe Early Stage poszerzyły swoją ofertę o kursy dla przedszkolaków. Tym samym wzrosła liczba potencjalnych klientów.
 

Do niedawna docelowym klientem szkół językowych Early Stage były dzieci w wieku 6-16 lat. Chcąc dotrzeć do większej liczby klientów, firma poszerzyła swoją ofertę o programy dla przedszkolaków. Autorskie kursy dla maluchów mających 3-5 lat prowadzone są w oparciu o własny podręcznik i noszą nazwę Little Early Stage. Z kolei w placówkach, które działają już od kilku lat, przybywa starszych uczniów. Często są to licealiści, którzy od dłuższego czasu korzystają z kursów Early Stage. We wszystkich 53 placówkach sieci kształci się w tym roku 4 tys. dzieci.

Rok szkolny w Early Stage trwa od września do czerwca. W wakacje franczyzobiorcy organizują dodatkowe kursy, warsztaty i obozy językowe. Nowe grupy językowe tworzone są we wrześniu. Zdarza się, że w ciągu roku dopisywani są do nich kursanci, którzy zgłosili po rozpoczęciu semestru. Przystąpienie do Early Stage nie wiąże się z opłatą wstępną, zaś miesięczna licencja wynosi 10 proc. uzyskanego przychodu.

- Nie nakłaniamy partnerów do podejmowania dużego ryzyka finansowego. Zachęcamy do otwierania placówek w okolicy gimnazjów i podstawowych, chyba że ktoś dysponuje lokalem w innym atrakcyjnym miejscu – mówi Joanna Zarańska, właścicielka i założycielka Early Stage.

Szkoły językowe Early Stage zapowiadają w najbliższym czasie otwarcia w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, we Wrocławiu oraz na terenie Śląska. Placówka powstanie także w Gdańsku, chociaż wciąż trwają poszukiwania franczyzobiorcy.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Witam, teraz trafiłem na ten wątek. Samych sposobów na aktywizację uczestników jest całe mnóstwo: dyskusja, burza mózgów, gry dydaktyczne, itp. Każdy szkoleniowiec...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

6 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018