Międzynarodowe korepetycje

Czwartek
01.03.2012
Firma Edun Korepetycje, oprócz dodatkowych lekcji z każdego przedmiotu, chce przygotowywać uczniów do kształcenia za granicą.
 

Firma Edun Korepetycje dąży do stworzenia ogólnopolskiej sieci centrów korepetycyjnych. Ośrodki mają umożliwić systematyczną naukę z każdego przedmiotu, dostępną w jednym miejscu. Dodatkowo, część centrów będzie przygotowywała także do matury amerykańskiej lub międzynarodowej i w dalszej perspektywie do studiów za granicą.

- W Polsce istnieje już kilka profesjonalnych centrów korepetycyjnych, jednak ich liczba jest wciąż za mała, aby obsłużyć wszystkich potencjalnych klientów - tłumaczy Maciej Dziedzic z firmy Edun Korepetycje. - Rynek w krajach zachodnich jest już mocno zagospodarowany przez profesjonalne sieci. U naszych sąsiadów ze wschodu i południa cały czas istnieje nisza w tego typu działalności.

Głównymi klientami Edun Korepetycje są dzieci w wieku szkolnym, od podstawówki, aż do liceum. Są to zarówno osoby, które mają problemy z nauką, jak i te, które chcą po prostu podnosić swoje kwalifikacje.

Firma poszukuje do współpracy osób, które poza posiadaniem kapitału rzędu 35 tys., lubią pracę z młodzieżą i interesują się pedagogiką. Potencjalny franczyzobiorca powinien także dysponować lokalem o powierzchni ok. 50 m2 blisko szkół i z dobrą komunikacją miejską.

W ramach sieci funkcjonują obecnie dwie placówki własne: w Opolu i w Warszawie oraz jedna franczyzowa w Krakowie. Do końca roku ma powstać pięć nowych centrów edukacyjnych. Najbliższe otwarcie nastąpi na przełomie sierpnia i września we Wrocławiu. Franczyzobiorcy są obecnie poszukiwani w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku oraz innych miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018