Naszym celem jest zwiększenie liczby nowo otwieranych sklepów, ale też optymalizacja procesów sprzedażowych - mówi Julio Duarte, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w spółce Żabka Polska.
Środa
01.08.2012
Szeregi zarządu spółki zasili Julio Duarte, który został wiceprezesem ds. operacyjnych.
 

Do zadań nowego wiceprezesa będzie należał nadzór nad sprzedażą, ekspansją, logistyką i zakupami wewnętrznymi. Julio Duarte jest związany z branżą handlową od 15 lat. Do zarządu Żabki trafił z Grupy Jeronimo Martins, gdzie piastował stanowisko dyrektora operacyjnego sieci Biedronka. Nowy wiceprezes Żabki rozpoczynał swoją karierę w sieci dyskontów Lidl w Portugalii, gdzie osiągnął stanowisko dyrektora sprzedaży. Studiował na Uniwersytecie Fernando Pessoa w Portugali.

- Przede mną nowe wyzwania. Żabka Polska to dynamiczna firma, w której dostrzegam ogromny potencjał. Naszym celem jest zwiększenie liczby nowo otwieranych sklepów, ale też optymalizacja procesów sprzedażowych. Wierzę, że pracując z zespołem Żabki jeszcze przyspieszymy rozwój i zbudujemy jedną z najsilniejszych sieci w Europie Środkowo Wschodniej – mówi Julio Duarte, nowy wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w spółce Żabka Polska.

Firma Żabka Polska zarządza sieciami sklepów convenience Żabka i Frashmarket. Pod logo Żabka działa w Polsce 2,5 tys. sklepów, Freshmarketów jest ponad 150. Sklepy sieci Żabka prowadzone są przez ajentów na zasadach własnej działalności gospodarczej, w oparciu o podpisaną z firmą Żabka Polska umowę współpracy.

(mak)