Re/Max stawia także na seniorów

Re/Max, z siedzibą w USA, jest największą na śœwiecie siecią agencji nieruchomośœci, rozwijającą się od prawie 40 lat. Firma, obecna w prawie 90 krajach liczy w Polsce 24 biura franczyzowe. Kolejne otwarcia będą miały miejsce wkrótce w Opolu i Bielsku-Białej.
Środa
31.10.2012
Sieć biur nieruchomości docenia doświadczenie osób powyżej 50 roku życia. Przedsiębiorcy „z przeszłością” lepiej radzą sobie w biznesie.
 

Franczyzodawcy wyróżniają kilka typów przedsiębiorców, z którymi podpisują umowy współpracy. Są wśród nich świeżo upieczeni absolwenci studiów, żony, którym życiowi partnerzy kupili licencję na biznes, biznesmeni rezygnujący z firmy "no name" na rzecz znanej marki oraz etatowcy podekscytowani faktem przejścia na swoje. Re/Max dostrzega również potencjał franczyzobiorców w wieku 50+.
- Ambitne i dynamiczne osoby po 50-tce z pozytywnym nastawieniem do życia nie mają problemu z odnalezieniem się w nowych realiach. Posiadają one bogate doświadczenie życiowe i biznesowe, umiejętność słuchania i nawiązywania relacji z klientem, szeroką bazę kontaktów oraz - szczególnie w przypadku kobiet - empatię. Są to wszystko atrybuty, które w branży nieruchomości mają ogromne znaczenie. Osoby po 50-tce często łatwiej zyskują respekt i zaufanie klienta, tym bardziej starszego, niż osoby bardzo młode i niedoświadczone - twierdzi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalna Re/Max Polska Centralna.

- Marka Re/Max sprawdza się nie tylko wśród franczyzobiorców, ale także agentów nieruchomoœci, którzy zakładają własny biznes. Jedna z agentek nieruchomoœści, były pracownik korporacyjny, Tamara Pastuszyńska, współpracuje z naszą firmą od niecałych 2 lat, a ostatnio odniosła spektakularny sukces przeprowadzając 5 transakcji sprzedaży w ciągu jednego miesiąca - podaje przykład Ewa Zbrzeżna.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia całego zespołu biura, zarówno wsparcia merytorycznego, jak i w sferze czysto ludzkiej. Było to dla mnie niezwykle ważne, szczególnie na początku mojej działalności jako agenta nieruchomości. Wiedziałam, że w każdej sytuacji mogę liczyć na moje koleżanki i kolegów z biura. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem było i jest czymś zupełnie naturalnym. Nie ma między nami niezdrowej rywalizacji. Teraz ja dzielę się wiedzą z nowymi agentami. Wiem też, że kobieta po 50-tce może wziąć swój los w swoje ręce, wcale nie musi siedzieć w domu i czekać, aż jakiś pracodawca zechce ją zatrudnić. Trzeba tylko postawić sobie cel i z determinacją dążyć do jego osiągnięcia - radzi Tamara Pastuszyńska.

Niektórzy wątpią, czy pracownik etatowy, który przez kilkadziesiąt lat wykonywał wyłącznie polecenia innych odnajdzie się we własnej firmie. Ważne, aby taka osoba potrafiła zrezygnować ze starych przyzwyczajeń i szybko potrafiła wdrożyć się w nowe standardy pracy.
- Jeżeli mamy do czynienia z osobą roszczeniową lub z osobą o mentalności typowego etatowca, która szuka stabilizacji i stałej pensji, ryzyko porażki jest wyższe, niż w przypadku osób przedsiębiorczych, otwartych na nowe idee i pragnących pozostać aktywnymi na rynku. Jeżeli ktoś wierzy w siebie i nie chce wycofać się z życia zawodowego, własny biznes jest idealną drogą do osiągnięcia sukcesu - podsumowuje dyrektor regionalna Re/Max Polska Centralna.

(dw)


Daniel Wilk
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018