Sprzedaż do sklepów byłych franczyzobiorców Emperii odpowiada już za jedną trzecią obrotów Grupy Eurocash.
Czwartek
15.11.2012
Eurocash niemal podwoił zyski w trzecim kwartale. Spora w tym zasługa byłych franczyzobiorców Emperii.
 

Grupa Eurocash, wiodący hurtowy dystrybutor produktów spożywczych i największy na rynku FMCG operator sieci franczyzowych, zarabia coraz więcej. Jego przychody w trzecim kwartale sięgnęły niemal 4,4 mld zł i były o ponad połowę wyższe niż w tym samym okresie 2011 r. Spożywczy gigant zarobił „na czysto” prawie 67 mln zł – prawie dwa razy więcej niż rok temu.

Skąd takie rezultaty? Eurocash wciąż odcina kupony od przejęcia części rynkowego konkurenta - Emperii, którego dokonał na początku 2012 roku. Wchłonięcie Grupy Dystrybucyjnej Tradis spowodowało, że do swoich sztandarowych marek abc i Delikatesy Centrum, spółka Luisa Amarala dołączyła tak rozpoznawalne sieci sklepów, jak Groszek i Lewiatan. Sprzedaż Eurocashu do sklepów byłych franczyzobiorców Emperii odpowiada za jedną trzecią obrotów grupy. Wiele wskazuje na to

- W trzecim kwartale kontynuowaliśmy proces konsolidacji w ramach Grupy Eurocash. Choć założyliśmy, że pełne efekty synergii wynikające z przyłączenia i integracji operacyjnej Grupy Tradis będą możliwe do osiągnięcia w ciągu trzech lat od przejęcia kontroli nad tymi podmiotami, to pozytywne efekty działań optymalizacyjnych zaczynają już być widoczne w naszych wynikach – komentuje Jacek Owczarek, dyrektor finansowy i członek zarządu Eurocashu. – Mimo oczekiwanego wzrostu kosztów finansowych, związanych z obsługą zadłużenia zaciągniętego na sfinansowanie przejęć, dzięki wspomnianym działaniom restrukturyzacyjnym utrzymaliśmy rentowność netto na poziomie porównywalnym do ubiegłorocznego.

(gum)