Sam produkt, jakim są papierowe torby na pieczywo, wpisany jest w panujący na rynku trend na produkty eko, dzięki czemu zbiera przychylne opinie odbiorców, jak i samych reklamodawców.
Poniedziałek
26.11.2012
PopinJoy jest kolejną firmą oferującą reklamy na torbach na pieczywo. Czy tego chleba starczy dla wszystkich?
 

PopinJoy to, po BK Solutions, kolejna firma na polskim rynku oferująca nośnik reklamy w postaci ekologicznej torby na pieczywo oraz współpracę na zasadzie franczyzy. By konkurować z potentatem sieć musiała przygotować m.in. własny dział graficzny i zaplecze drukarskie, jednak najistotniejszą kwestią było znalezienie odpowiednich reklamodawców oraz odbiorców. Wszystko to udało się zorganizować w przeciągu kilku miesięcy, gdyż firma PopinJoy powstała jeszcze na początku bieżącego roku.

- Cały czas rozmawiamy z dużymi sieciami sklepów oraz korporacjami na temat stałej współpracy, jak i dystrybucji toreb – mówi Mariusz Grefkowicz, właściciel PopinJoy. - Aktualnie obsługujemy 25 miast, do których dostarczamy ok. 50 tys. toreb każdego miesiąca. Nakład torebek uzależniony jest od wielkości danego miasta, dlatego dla każdego naszego partnera przygotowujemy odpowiednią kalkulację.

PopinJoy posiada obecnie dwa oddziały własne oraz dziesięć franczyzowych. Największa konkurencja firmy, sieć BK Solutions, partnerów ma już 90. Uczestnictwo w sieci PopinJoy daje franczyzobiorcy gotowe rozwiązania i narzędzia niezbędne do pracy. Mniejsze podmioty napotykają na rynku na trudności, takie jak wysokie koszty druku czy programów graficznych.

- Chcielibyśmy w niedługim czasie rozwinąć sieć do 50 jednostek franczyzowych, obsługujących ponad 150 miast. Aktualnie poszukujemy partnerów na terenie całego kraju, od mniejszych miejscowości po te największe. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nasza reklama sprawdza się nawet w miastach liczących niespełna 18 tys. mieszkańców – dodaje Mariusz Grefkowicz.

Oprócz rozwoju sieci na terenie kraju PopinJoy już planuje ekspansję zagraniczną. Firma chce wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na innowacje dotyczące reklamy w Niemczech, Czechach i na Słowacji. W krajach tych PopinJoy poszukuje osób zainteresowanych otworzeniem centrali sieci.

PopinJoy nie wymaga od swoich partnerów lokalu, ani doświadczenia w branży. Istotną kwestią jest z kolei prowadzenie działalności gospodarczej, dostęp do internetu oraz uiszczenie opłaty licencyjnej w wysokości 3 tys. zł. Miesięczna składka za funkcjonowanie w sieci to 500 zł. W zamian franczyzodawca gwarantuje pełne wsparcie od centrali firmy, wzory umów oraz obsługę graficzną, prawną i windykacyjną.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

a daj znać na czym chcesz drukować ten baner to będzie łatwiej doradzić :)

4 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Pieniądze w roboczych ubraniach

My mamy od lat sprawdzone miejsce czyli hurtownię https://odziezroboczalublin.pl/ Mają odzież roboczą porządnej jakości, produkty BHP i chemię gospodarczą. Firma...

3 wypowiedzi
ostatnia 17.12.2018
Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

4 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

45 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

45 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018