Ziebart znalazł masterfranczyzobiorcę

Ziebart to międzynarodowa marka specjalizująca się w produkcji profesjonalnych akcesoriów samochodowych i usługach poprawiających wygląd auta. Choć amerykańska centrala sieci nie spodziewała się, że jej strategicznym partnerem w Polsce zostanie spółka zupełnie spoza rynku motoryzacyjnego, właśnie tak się stało. W 2012 roku do doradcy biznesowego Bartosza Liszkowskiego zgłosiła się koszalińska spółka Specjalistyczne Usługi Gazownicze Gaz Serwis. Konsultant otrzymał zadanie: znaleźć sposób na zdywersyfikowanie działalności firmy.
- Od początku w mojej głowie pojawił się pomysł związany z franczyzą. W katalogu franczyz na portalu Franchising.pl znalazłem ofertę marki Ziebart, oferującej usługi zabezpieczania wyglądu samochodów. To oferta skierowana głównie do właścicieli samochodów klasy premium. Miałem świadomość, że ten wycinek rynku motoryzacyjnego najmniej ucierpiał w kryzysie i uznałem, że to może być strzał w dziesiątkę – wspomina Bartosz Liszkowski.
Rozmowy rozpoczęły się we wrześniu, a już w listopadzie obie strony przystały na współpracę. Gaz Serwis powołał spółkę celową o nazwie Forauto, której został większościowym udziałowcem i której powierzono nadzór nad rozwojem sieci. Na jej czele stanął Bartosz Liszkowski.
- Centrali Ziebart wcale nie przeszkadzało, że Gaz Service działał wcześniej w zupełnie innej branży. Widocznie uznali, że będzie nas łatwiej nauczyć ich biznesu, jeśli nie będziemy „skażeni” własnym doświadczeniem – żartuje Liszkowski.
20 maja ma ruszyć pierwsza placówka własna Ziebart. Lokal powstaje w Poznaniu.
- Na razie nie chcemy mówić o szczegółach dotyczących warunków inwestycji i opłatach franczyzowych. Zależy nam, by nasza placówka własna popracowała na tyle długo, byśmy mogli zweryfikować własny biznes plan i móc nakreślić franczyzobiorcom możliwości finansowe tego biznesu – tłumaczy Liszkowski.
Przyznaje jednak, że koszt inwestycji w biznes spod znaku Ziebart może wymagać kwoty ok. 0,5 mln zł. Punkty Ziebart będą powstawać w dużym miastach – jeden ma odpowiadać terytorium zamieszkałemu przez 300 tys. mieszkańców.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Elomoto.eco buduje sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. To dobry pomysł dla tych, którzy szukają pasywnego dochodu.
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Z każdym rokiem rośnie liczba pasjonatów podróży na czterech kółkach, a wraz z nimi zapotrzebowanie na wyspecjalizowane usługi serwisowe. Czy prowadzenie serwisu kamperów to strzał w biznesową dziesiątkę?
– Mali gracze bez wsparcia znikają z rynku – mówi Wojciech Sypień, dyrektor franczyzy Carrefour Polska.
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...