Spar w miejscowości Godowa (woj. podkarpackie) to blisko 200 m2 powierzchni.
Niedziela
21.07.2013
Tylko w lipcu powstały trzy nowe sklepy franczyzowe w miastach, gdzie mieszka mniej niż 3 tys. osób.
 

Świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie, to trzy województwa, gdzie ostatnio powstały sklepy Spar. Sieć wchodzi ze swoim logo do coraz mniejszych miejscowości. Nowe placówki zostały otwarte w miejscowościach, z których najliczniejsza ma ok. 2,5 tys. mieszkańców, ale powierzchnia sklepów również jest niewielka. Sklepy w Bruśniku (woj. małopolskie) i Wilczycach (woj. świętokrzyskie) zostały otwarte w formacie Spar Express i mają po 150 m2, Spar w miejscowości Godowa (woj. podkarpackie) to blisko 200 m2.

- Do tej pory – przez 15 lat – prowadziliśmy samodzielnie niezależny sklep, jednak w pewnym momencie zaczęliśmy odczuwać potrzebę zmiany i wtedy znaleźliśmy ofertę Spar – mówi Monika Zych, właścicielka sklepu w Wilczycach. – Zachęciły nas zwłaszcza wsparcie i pomoc, jakie sieć oferuje swoim franczyzobiorcom. Na przykład w kwestii promocji asortymentu, gazetki promocyjne, które obecnie są nieodzownym elementem każdego sklepu, pozytywnie wpływającym na sprzedaż. Jak wiadomo, klienci w pierwszej kolejności sięgają po produkty w nich wymienione, a tuż po zakończonych zakupach wyczekują kolejnych promocji.

Poza standardowym asortymentem sklep w Wilczycach oferuje również ciepłe przekąski w ramach stanowiska Bistro. Z myślą o klientach chcących zjeść szybki posiłek, na zewnątrz sklepu przygotowano ławki oraz parasol przeciwsłoneczny, natomiast tuż obok budynku wyznaczono parking dla zmotoryzowanych klientów. Sklepy Spar funkcjonują w 36 krajach na 4 kontynentach. Każdego dnia 12 tysięcy punktów obsługuje 11 milionów klientów. W Polsce Spar działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

(mak)