Spar wymaga od kandydatów doświadczenia w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej i dysponowania lokalem o powierzchni minimum 100 m2.
Niedziela
02.02.2014
Franczyzowy sklep spożywczy w Kostrzynie nad Odrą odwiedzają pracownicy strefy oraz kierowcy.
 

24 stycznia – Kąty Wrocławskie, 25 stycznia – Ołpiny – tak wyglądały ostatnie kartki z kalendarza otwarć sklepów spożywczych Spar. Pierwszy lokal uruchomiono na powierzchni 210 m2, drugi na nieco mniejszej – 150 m2. Sklep w Ołpinach położony jest na terenie powiatu tarnowskiego, w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Jasła.

Nowe otwarcia potwierdzają, że Spar nie zwalnia tempa. Również dwie placówki sieć uruchomiła w grudniu ubiegłego roku – w Rzeszowie oraz w Kostrzynie nad Odrą. W tym drugim mieście na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, w sąsiedztwie licznych siedzib przedsiębiorstw.
- Ze względu na specyficzny charakter lokalizacji naszego sklepu praktycznie nie posiadamy tu znaczącej konkurencji – mówi Agnieszka Giniewska, franczyzobiorczyni sklepu Spar w Kostrzynie nad Odrą. – Zainteresowanie klientów w dniu otwarcia było duże i wciąż utrzymuje się na takim poziomie. Chętnie zaglądają do nas nie tylko mieszkańcy Kostrzyna, którzy robią u nas swoje codzienne zakupy, ale również pracownicy strefy czy kierowcy TIRów, którzy przewożą towary z oraz do strefy.

Spar działa na rynku polskim od 1996 roku. Obecnie ma nad Wisłą ponad 100 sklepów pod swoim szyldem.

(gum)