EarlyMath na liście obecności

W tym roku EarlyMath planuje powiększyć się o szkoły w Krakowie i Łodzi.
Wtorek
25.02.2014
Przywrócenie matematyki jako obowiązkowego przedmiotu na maturze stało się impulsem do powstania prywatnych szkół matematyki.
 

Dwa lata temu pod nazwą EarlyMath powstał projekt edukacyjny ukierunkowany na wczesne nauczanie matematyki. Obejmuje on dzieci od 4 roku życia oraz nastolatków. Odpowiedzialna za rozwój sieci franczyzowej, do której należy już osiem szkół działających na licencji, jest firma Prometeus.

- Istotne w branży edukacyjnej są zmiany, jakie dokonały się w ciągu ostatnich lat w polskim systemie oświaty: przywrócenie matematyki jako obowiązkowego przedmiotu na maturze oraz obniżenie wieku szkolnego. Najaktywniejszy segment rynku stanowią obecnie rodzice najmłodszych dzieci, czyli 4- i 5-latków, co zbliża Polskę do modelu zachodniego, gdzie o edukacji myśli się jako o procesie ciągłym, rozpoczynającym się wraz z przyjściem dziecka na świat – mówi Małgorzata Dobrowolska, założycielka szkoły, nauczycielka i tłumaczka.

Za dobrą lokalizację pod placówkę EarlyMath uchodzi zarówno osiedle mieszkaniowe, centrum miasta, jak i dzielnica willowa. Ważny jest dobry dojazd, łatwy dostęp do lokalu oraz jego dobra widoczność z ulicy i chodnika. Dlatego najlepiej sprawdza się nieduży budynek biurowy. Może to być jednak również mieszkanie prywatne, wolnostojący dom lub pomieszczenie wynajęte od instytucji, na przykład edukacyjnej, pod warunkiem że będzie oznakowane od zewnątrz szyldem.

Szkołę matematyki można prowadzić także w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców. W tym przypadku franczyzobiorca musi się liczyć z jednorazową opłatą licencyjną w wysokości 3 tys. euro. Większe miasta wiążą się z opłatą 5 tys. euro.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018