W zależności od takich czynników jak minimalna wielkość miasta, potencjał rynku czy istniejąca konkurencja metraż sklepów Toy Planet wynosi od 60 do 120 m2.
Poniedziałek
24.03.2014
Toy Planet albo Smyk. Pierwsza z sieci wchodzi do galerii handlowych, gdzie brakuje sklepów z zabawkami.
 

Wśród czynników mających wpływ na dobrą sytuację sklepów z zabawkami Robert Momocki, prezes zarządu Toy Planet, wymienia m.in. niższe ceny hurtowe zabawek i rosnącą świadomość rodziców, którzy doceniają wpływ markowych zabawek na rozwój ich dzieci. - Franczyzobiorcom Toy Planet sprzyjało również przenoszenie handlu do centrów handlowych, gdzie działa większość naszych sklepów. Bardzo często nasza sieć jest alternatywą dla Smyka, który do niektórych galerii nie chce wchodzić. My wykorzystujemy tę szansę i zapewniamy ofertę zabawkarską, która jest w stanie ściągnąć do galerii całe rodziny – wyjaśnia Robert Momocki.

Konsolidacja branży jest według Momockiego nieunikniona, dlatego też sieć Toy Planet postanowiła wdrożyć  drugą, po pozyskiwaniu nowych francyzzobiorców, metodę rozwoju sieci sprzedaży. - Konsolidacja to przejaw bardzo wyraźnej zmiany zachodzącej na rynku, z którego znikają tradycyjne sklepy niezrzeszone. Te placówki nie są w stanie konkurować z centrami handlowymi czy sklepami internetowymi, dlatego właściciele decydują się na ich zamknięcie. Żeby ułatwić im funkcjonowanie na rynku pracujemy nad ofertą współpracy skierowaną do już istniejących sklepów z zabawkami, które chciałyby przyłączyć się do naszej sieci – zapowiada prezes Toy Planet.

Pod logo Toy Planet działa 40 sklepów z zabawkami, a w tym roku sieć ma się powiększyć o 10-12 nowych sklepów. W ubiegłym roku Toy Planet przeprowadziło reorganizację firmy powiększając swoje zaplecze magazynowe oraz poszerzając dział rozwoju i koordynacji. Do sklepów wprowadzono też nowe marki zabawek, aby franczyzobiorcy mogli lepiej konkurować na rynku.

(mak)

 

 


POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

8 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

3 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

1 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać. 

57 wypowiedzi
ostatnia 07.03.2018
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą

możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep

5 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2018
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?

to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...

26 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2017
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Jak dla mnie pisanie bajek dla najmłodszych jest najlepszą przygodą. Powinny one być śmieszne, ale pouczające. Kolorowe, ale nie wyszystko. Bardzo podobają mi się baśnie.

57 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2017