Franczyzodawca Spar wydaje cyklicznie gazetki z aktualnymi promocjami. Ponadto klienci sklepów mogą korzystać w programu lojalnościowego.
Czwartek
15.05.2014
Franczyzobiorczyni z Tomaszowa Lubelskiego już na etapie budowy sklepu uwzględniła wymogi firmy.
 

Anna Basznianin, mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego i franczyzobiorczyni Spar jest zarazem właścicielem niewielkiego obiektu handlowo-usługowego, który znajduje się na osiedlu mieszkaniowym. Już na etapie projektowania Anna Basznianin wiedziała, że po jej ukończeniu na parterze znajdzie się sklep Spar, dlatego mogła wdrożyć niezbędne zmiany, uwzględniając wymogi franczyzodawcy. Sklep działa na powierzchni 150 m2. Dzięki lokalizacji na osiedlu punkt sprzedaży może liczyć na stałe grono klientów.

- W dniu otwarcia odwiedziło nas naprawdę dużo klientów, a czas oczekiwania w kolejce do kasy czy stanowiska mięsno-wędliniarskiego wynosił ponad godzinę. Dobre wyniki potwierdza liczba ok. 900 paragonów - mówi Anna Basznianin, współwłaścicielka Spar w Tomaszowie Lubelskim. – Od początku wiedzieliśmy, że nie będziemy wynajmować obiektu zewnętrznym najemcom. Planowaliśmy zaadaptować przestrzeń samodzielnie i za radą znajomego zainteresowaliśmy się ofertą Spar. Decyzja o przyłączeniu do sieci wynikała również z chęci wyróżnienia się na tle lokalnej konkurencji. Uznaliśmy, że wśród wielu podobnych do siebie sklepów Spar będzie charakterystycznym punktem na mapie miasta.

Sklepy oznaczone logo z zieloną choinką funkcjonują w 36 krajach na 4 kontynentach. 12 tys. sklepów obsługuje codziennie 11 milionów klientów. Sieć weszła do Polski w 1996 roku, a od 2010 roku należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Franczyzodawca chwali się, że jego działalność  w stu procentach opiera się na polskim kapitale. (dw)