Spar działa w Polsce w 3 formatach: EuroSpar, Spar Market i Spar Express.
Poniedziałek
28.07.2014
Spar, sponsor tytularny lokalnej drużyny, otworzył sklep pod stolicą polskiego żużla.
 

Są takie miejsca, gdzie Spar nie musi martwić się o rozpoznawalność swojej marki. Należy do nich województwo lubuskie, w którym mieszkają najzagożalsi fani żużla. Spar jest sponsorem tytularnym drużyny Falubaz Zielona Góra, a stadion rozgrywania zawodów nazywa SPARena. Nowo otwarty sklep o powierzchni 265 m2 zlokalizowany jest w Ochli, miejscowości liczącej 2 tys. mieszkańców, która stanowi "sypialnię" Zielonej Góry. W Ochli znajduje się osiedle domków, które upodobali sobie zielonogórzanie.
- Ochla stale się rozwija, powstają nowe budynki mieszkalne, wielu mieszkańców Zielonej Góry decyduje się na przeprowadzkę za miasto. Uznaliśmy, że jest to dobra lokalizacja handlowa. W okolicy funkcjonują dwa konkurencyjne sklepy, jednak do tej pory brakowało szerszej oferty spożywczej – twierdzi Justyna Mania, kierownik sklepów własnych Spar Polska.

Inaczej z rozpoznawalnością Spar wygląda sytuacja w województwie świętkorzyskim. Dopiero w lipcu ruszył tutaj pierwszy sklep sieci. Znajduje się on w Jędrzejowie i zarządza nim Grzegorz Gouda, franczyzobiorca, którego jest to drugi sklep na licencji Spar. Wcześniej Gouda prowadził przy rynku w Jędrzejowie niezależny sklep spożywczy, ale zdecydował się przyłączyć go do sieci. Powierzchnia 143 m2 sprawiła, że działa w formacie express.

- Stawiamy na świeżą żywność, mamy dobrze zaopatrzone stanowiska mięsne, owocowo-warzywne oraz prowadzimy na miejscu wypiek pieczywa. Wkrótce planujemy również uruchomić  wypiek mięs na miejscu i wprowadzić więcej dań gotowych z myślą o tych, którzy nie lubią bądź nie mają wiele czasu na gotowanie. Dobrze znamy potrzeby klientów i staramy się dostosować do nich naszą ofertę - mówi Grzegorz Gouda.
(dw)