Małpka Express współpracuje ze sklepem internetowym Merlin.pl. W ramach współpracy w placówkach Małpka Express powstały punkty odbioru Merlina, gdzie klienci mogą bezpłatnie odebrać zakupy zamówione na stronie sklepu.
Wtorek
12.08.2014
Sklepy Małpka Express zarabiają coraz więcej na swoich strefach gastronomicznych, dlatego centrala poszerza ich ofertę.
 

2,5 tys. indeksów produktowych - takie jest zwykle zatowarowanie sklepów Małpka Express, dzięki czemu punkty działają w formacie convenience umożliwiającym klientom zrobienie najważniejszych zakupów w krótkim czasie. Sieć poszła jednak dalej, ponieważ jej placówki, dzięki wyodrębnionej strefie, stały się także fast foodami. Ich rosmąca popularność sprawiła, że centrala zdecydowała się wprowadzić sezonowe zestawy, w których znalazły się m.in. hot dogi, croissanty i napoje.
- Strefa Cafe jest jednym z najważniejszych wyróżników oferty naszych sklepów przyciągającym klientów do Małpki Express. Dlatego staramy się ją rozwijać. Już jakiś czas temu wprowadziliśmy do oferty zuppery (automaty z zupami) oraz automaty z kostkami lodu do napojów. Zestawy są kolejnym elementem, strategii stopniowego wzbogacania oferty naszych sklepów – mówi Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu Małpka SA.

W ostatnim kwartale Małpka Express zdecydowanie przyspieszyła ekspansję otwierając swój sklep numer 300 w stolicy Wielkopolski. Miesięcznie powstaje 20-30 placówek. Najwięcej sklepów działa w województwie śląskim (63), zachodniopomorskim (43), wielkopolskim (40) oraz dolnośląskim (33), z czego większość funkcjonuje w największych miastach województw: Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu i Poznaniu.

- Dzięki szybkiej ekspansji i otwarciu 300 sklepów, Małpka Express staje się rozpoznawalna w całej Polsce końca grudnia uruchomimy ponad sto kolejnych sklepów na terenie całego kraju. System partnerski odgrywa dużą rolę w rozwoju naszej sieci. Oferujemy atrakcyjny system rozliczeń i gwarantowane wynagrodzenie. Dzięki temu wielu handlowców decyduje się nawiązać z nami współpracę. Ci, którzy posiadają już własne sklepy, mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie w formie czynszu za wynajem powierzchni – informuje Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka.

(dw)