Franczyzodawca twierdzi, że wybierając lokal trzeba sprawdzić czy w jego okolicy można łatwo zaparkować, czy niedaleko znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Klient nie może mieć trudności z dotarciem do gabinetu.
Wtorek
19.08.2014
Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce ma nadwagę. Partnerzy prowadzący poradnie Przyjazny Dietetyk nie narzekają na brak pracy.
 

Zainteresowanie poradami z zakresu dietetyki wśród Polaków rośnie. Z jednej strony gros z nas ma nadwagę, a z drugiej nacisk na bycie fit zwiększa się. Ci, którym nie uda się samodzielnie schudnąć, coraz częściej zwracają się o pomoc do specjalistów z zakresu odżywania. Przyjazny Dietetyk, to sieć gabinetów zajmująca się przede wszystkim układaniem indywidualnych jadłospisów pomagających osiągnąć pacjentom wymarzoną sylwetkę i zgubić nadmiar kilogramów, a także leczeniem zaburzeń odżywiania oraz tworzeniem diet dla osób chorych na cukrzycę, nerki, wątrobę a także dla sportowców.

Naszym celem jest leczenie ludzi nie tylko z ich problemów związanych z nadwagą czy otyłością, ale także przywracanie pewności siebie, dzięki nakierowywaniu na właściwe żywieniowe tory. Kładziemy szczególny nacisk, by personel w naszych gabinetach był jak najlepiej przygotowany do swojego zawodu. Zatrudniamy tylko osoby z wyższym, kierunkowym wykształceniem z zakresu zdrowego odżywiania – mówi Olimpia Przyjemska, współwłaścicielka sieci Przyjazdy Dietetyk.

Przyjazny Dietetyk dzięki rozwojowi we franczyzie pozyskał już 9 partnerów, pozostałe 6 gabinetów należdo franczyzodawcy. Do sieci mogą przyłączyć się zarówno właściciele działających już poradni dietetycznych oraz osoby, które dopiero próbują swoich sił w biznesie. Koszt początkowej inwestycji wynosi od 1,5 tys. zł (dla działających już gabinetów) do 5 tys. zł (dla debiutujących przedsiębiorców). Opłata wstępna to odpowiednio wydatek od 2 do 4 tys. zł. – Inwestycja w nowo otwarty gabinet zwraca się najczęściej po upływie sześciu miesięcy. Ale bywa i tak, że okres zwrotu wynosi zaledwie trzy miesiące – mówi Olimpia Przyjemska.

Poradnie Przyjazny Dietetyk znajdują się najczęściej w pobliżu przychodni lekarskich, gabinetów spa. Potencjalny franczyzobiorca sam musi znaleźć lokal, w którym będzie prowadził biznes pod logo sieci. Na razie poradnie Przyjazny Dietetyk działają w takich miastach jak: Brodnica, Bydgoszcz, Olsztyn, Iława, Kwidzyn, Lipno, Malbork, Płock, Rypin, Szczecinek, Toruń, Wąbrzeźno, Włocławek.
Wkrótce otworzymy kolejne poradnie w północnej i zachodniej Polsce. Wciąż poszukujemy franczyzobiorców zainteresowanych współpracą z nami. Chcemy, aby nasza oferta dotarła do jak najszerszego grona pacjentów. Nasz cel to posiadanie gabinetów zarówno w największych miastach Polski, jak i miejscowościach powiatowych – stwierdza Olimpia Przyjemska.
(smoli)


POPULARNE NA FORUM