Kulisy biura nieruchomości
Obecnie w sieci Metrohouse działa ponad 70 franczyzobiorców, a centrala ma podpisane umowy franczyzowe łącznie na 92 lokalizacje, co oznacza że w ciągu kilku najbliższych miesięcy ruszą 22 biura nieruchomości. Aby wyjaśnić potencjalnym partnerom, jak wygląda rekrutacja oraz prowadzenie biznesu pod szyldem Metrohouse, franczyzodawca uruchomił specjalny serwis internetowy. Odpowiada on na najczęściej zadawane przez przyszłych licencjobiorców pytania.
- Praktycznie na każdej rozmowie handlowej pojawiają się pytania o okres zwrotu z inwestycji oraz o to, kiedy oddziały zaczynają przynosić dochód. Z każdym kandydatem, na kolejnych etapach rozmów omawiamy i tworzymy budżet dla danego regionu. Stopa zwrotu może być bardzo różna, zależna od lokalizacji, bardzo istotne są też możliwości właściciela, zakładane tempo działania, wdrożenia i planowana skala działan prowadzenia biznesu. Po spotkaniu budżetowym, na którym wspólnie z potencjalnym franczyzobiorcą przygotowujemy szczegółowy plan budżetowy, kandydat ma dokładną informację w jakim czasie i przy jakich działaniach oddział powinien stać się rentowny i w jakim czasie powinien nastąpić zwrot z inwestycji - wyjaśnia Piotr Jarosz, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Metrohouse.
Autorzy serwisu Metrohouse przygotowali informacje dla osób, które wcześniej nie były związane z branżą nieruchomości. Nie zabrakło również aktualnych informacji o nowych biurach franczyzowych firmy.
– Zależało nam na przygotowaniu witryny z informacjami, które ułatwią pierwsze spotkania kandydatów na franczyzobiorców z przedstawicielami Metrohouse. Znacznie łatwiej prowadzi się rozmowy z partnerami, którzy posiadają wiedzę o możliwościach współpracy z naszą firmą, znają nasz model działania. Często rozmawiamy z osobami, które wcześniej kontaktują się z już działającymi franczyzobiorcami. Najczęściej osoby zainteresowane współpracą proszą o umówienie spotkań z jednym bądź kilkoma obecnymi franczyzobiorcami, aby dowiedzieć się, jak współpraca widziana jest okiem franczyzobiorcy. Nasi partnerzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. W takich sytuacjach sugerujemy spotkania z kilkoma przedsiębiorcami – takimi, którzy funkcjonują w sieci długo i takimi, którzy dopiero zaczęli, franczyzami które generują rekordowe wyniki, i takimi, które generują wyniki słabsze – po dwóch, trzech takich spotkaniach potencjalny franczyzobiorca ma dość dokładny obraz współpracy i potencjału Metrohouse - dodaje Piotr Jarosz.
Jednak nie wystarczy chcieć, by móc. Nie każdy, kto zgłasza się do franczyzodawcy otworzy swoje biuro nieruchomości pod szyldem Metrohouse. Taki problem mogą mieć kandydaci, którzy chcą prowadzić biznes dodatkowo, mając inną pracę lub inną działalność. Jedynym wyjątkiem jest zatrudnienie osoby, która będzie nadzorowała pracę oddziału na stanowisku kierownika lub dyrektora.
- Zdarza się, że rozmowy z kandydatem nie kończą się sukcesem, jeśli kandydat nie chce prowadzić biura na taką skalę, jakiej oczekujemy. Zależy nam, aby placówki stawały się w szybkim tempie wiodącymi biurami w danych regionach. Dla osób chcących działać na mniejszą skalę, w rejonach z mniejszym potencjałem, mamy opcję tzw. mini franczyzy - mówi Piotr Jarosz. (dw)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Jeśli marzysz o własnym biznesie, szukasz inspiracji lub chcesz dowiedzieć się więcej o franczyzie – teraz jest idealny moment, by działać!
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Greathouse gwarancją wsparcia biznesowego i sukcesu
Jeśli ktoś chce porozmawiać o założeniu biura pod naszym brandem to zapraszam na spotkanie lub kontakt mailowy/tel mail: mariusz@greathouse.pl tel: 690 550 273 Na forum...
WGN selekcjonuje partnerów
Nieruchomości zawsze były w obrocie, pośrednictwo to dobry fach na przyszłość.
Od agenta do właściciela
Z WGN współpracuje od lat, wiele nieruchomości powierzyłem w ręce agentów. Polecam każdemu.
WGN idzie na rekord
Gratulacje! To zaskakujący wynik. WGN jest znaną marką i przyciąga klientów.
Od agenta do właściciela
Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku! WGN ma znakomitych i profesjonalnych partnerów
WGN idzie na rekord
Bardzo ciekawy artykuł. Warto przyjrzeć się Grupie WGN jako pomysł na biznes.
Od agenta do właściciela
Brawo Panie Tomaszu! Widać, że nieruchomości to Pana pasja. Ciekawa franczyza, może sama zainteresuje się tematem.
Nowa franczyza w nieruchomościach
Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof