Medycyna i kosmetyka w jednym

Wielu partnerów uruchamia gabinet wyłącznie z diagnostyką komputerową, a potem rozszerza zakres usług. Inni wzbogacają dotychczasową działalność przychodni medycznych lub gabinetów kosmetycznych o profesjonalną podologię.
Czwartek
13.11.2014
W placówkach Podologia.pl świadczy się nie tylko zabiegi lecznicze, ale także usługi pielęgnacji stóp.
 

Gabinety Podologia.pl pracują od 2011 roku nad zagospodarowaniem niszy związanej z usługami medycznymi i profilaktyką w obrębie stóp oraz kończyn dolnych (od badań komputerowych i konsultacji ortopedycznych po specjalistyczną pielęgnację stóp). Z firmą współpracuje obecnie ponad 100 gabinetów, ale zdaniem franczyzodawcy popyt na tego typu usługi medyczne jest znacznie większy.
- Polski pacjent wie, jakie możliwości niesie innowacyjna medycyna i oczekuje, że dla wybranego specjalisty nie będzie wyłącznie zbiorem danych osobowych w formularzu. Indywidualne podejście to ogromne wyzwanie w placówkach świadczących usługi medyczne – przekonuje Aleksandra Bitenc-Jasiejko, właścicielka sieci Podologia.pl.

- Gabinety profilaktyki zdrowia, rehabilitacji i relakasacji aparatu ruchu potrzebne są na niemal każdym osiedlu. Nasi partnerzy z powodzeniem radzą sobie zarówno w dużych, jak i małych miastach – mówi Aleksandra Bitenc-Jasiejko. – Wielu z nich uruchamia gabinet wyłącznie z diagnostyką komputerową, a potem sukcesywnie rozszerza zakres usług, inni decydują się na wzbogacenie swojej dotychczasowej oferty przychodni medycznych lub gabinetów kosmetycznych o profesjonalną podologię. Nasz biznes jest niszowy, a co za tym idzie daje ogromne możliwości.

Centrala przygotowała dwa modele współpracy. Przystąpienie do sieci w systemie partnerskim wymaga inwestycji na poziomie 19 tys. zł, choć możliwe jest nawiązanie współpracy z Podologia.pl już przy inwestycji ok. 3 tys. zł. W przypadku, gdy partner posiada sprzęt diagnostyczny, nie wyda nawet złotówki, żeby rozpocząć współpracę. Kompleksowe centrum podologii to koszt sięgający 85 tys. zł. W ramach współpracy firma zapewnia m.in. szkolenia  z zakresu komputerowej diagnostyki stóp, projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych i profilaktycznych, a także podstaw teoretycznych budowy i biomechaniki kończyn dolnych, diagnostyki dysfunkcji narządu ruchu oraz właściwej pielęgnacji i ćwiczeń kompensacyjno-korekcyjnych oraz wsparcie w bieżącej działalności.
We współczesnej medycynie liczą się przede wszystkim kwalifikacje, indywidualne podejście i kompleksowość. Każda szanująca się placówka medyczna uwzględniać powinna działania profilaktyczne, czyli aktywność ruchową i edukację z zakresu zdrowego żywienia – przekonuje właścicielka sieci Podologia.pl - Nie musimy mieć w naszym gabinecie od razu kilkunastu specjalizacji. Warto zaoferować komplementarną usługę wobec sąsiadującego z nami gabinetu lub przychodni.


Aneta Wieczorek-Hodyra
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM