Opłata wstępna pobierana przez franczyzodawcę wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – jej wysokość zależy od obszaru, na który partner otrzyma wyłączność terytorialną. Im jest on większy, tym wyższa opłata. Opłata miesięczna wynosi 20 proc. przychodów netto.
Piątek
27.02.2015
Firma planuje otworzyć jeszcze 20-30 franczyzowych szkół z zajęciami ogólnorozwojowymi dla dzieci.
 

Obecnie 32 franczyzobiorców prowadzi  szkółki Socatots w 75 miastach zamieszkałych przez co najmniej 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca ocenia, że miejscowości, w których biznes ma szansę dobrze prosperować jest w Polsce nieco ponad 100.
– Szkółki Socatots korzystnie jest otwierać w pobliżu nowych osiedl, gdzie mieszka więcej młodych rodzin z małymi dziećmi. Klienci cenią sobie wygodę i chętniej zapisują swoje pociechy na zajęcia, które odbywają się niedaleko domu. Naszych szkółek nie ma jeszcze w około 30 dużych miastach. Planujemy to zmienić – mówi Aleksander Adamski, menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

Socatots to sieć szkół, w których prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od pół roku do pięciu lat. Trenerzy wykorzystują w trakcie zajęć elementy treningu typowego dla piłki nożnej. Najmłodsi klienci, oprócz rozwoju fizycznego, uczą się także cyfr, odróżniania kolorów oraz rozpoznawania części ciała. Wartością dodaną zajęć jest fakt, że aktywnie uczestniczą w nich rodzice, dzięki czemu mogą pogłębiać więź z dzieckiem oraz na bieżąco obserwować postępy swoich pociech.

– Widzimy, że wiele firm w branży chce, ale nie do końca potrafi przygotować program zajęć dla najmłodszych. Rodzice są gotowi do uczęszczania z małym dzieckiem na różnego rodzaju kursy. Niestety, z powodu niedostosowana przez niektóre firmy oferty zajęć do wieku najmłodszych, szybko rezygnują i ograniczają się wyłącznie do chodzenia z dzieckiem na basen. W Socatots partnerzy przechodzą szereg szkoleń z metodologii prowadzenia zajęć. Otrzymują zatem gotową wiedzę i sprawdzony program ogólnorozwojowy – wyjaśnia menedżer ds. franczyzy Socatots Polska.

 W ubiegłym roku franczyzodawca zrobił porządki w sieci i rozwiązał umowy z kilkoma franczyzobiorcami.
– Część naszych franczyzobiorców traktowała prowadzenie szkółki Socatots jako dodatkowy, drugi biznes. To przekładało się negatywnie na wyniki, na co nie mogliśmy pozwolić. Dlatego zakończyliśmy współpracę z tymi, którzy nie angażowali się w nią w 100 proc. Co prawda nadal podpisujemy umowy również z osobami, które już prowadzą własną firmę. Ale od razu zaznaczamy, że biznes pod naszym logo musi być dla nich priorytetowy – stwierdza Aleksander Adamski.

Do prowadzenia szkółki pod marką Socatots potrzebna jest własna lub wynajęta sala o minimalnej powierzchni 60 m2 z zapleczem sanitarnym (szatnie, przebieralnie, łazienki z prysznicami). Najlepiej, jeśli znajduje się na nowym osiedlu lub w okolicy przedszkoli. Często w tego typu sale wyposażone są osiedlowe kluby i szkoły. Trzeba też zwrócić uwagę, czy do lokalu jest dogodny dojazd i łatwo przed nim zaparkować.

Z badań CBOS wynika, że 46 proc. rodziców posyła dzieci na dodatkowe płatne zajęcia edukacyjne lub ogólnorozwojowe. Co prawda od kilkunastu lat najbardziej popularne są lekcje języków obcych (chodzi na nie 28 proc. dzieci), ale zajęcia sportowe plasują się tuż za nimi (27 proc.).

Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018