Obecnie w naszej ofercie jest ponad 10 tysięcy różnych produktów. To sposób na to, żeby być na krok przed konkurencją, która w naszej branży jest niezwykle duża.
Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy Ada Plus
Poniedziałek
20.07.2015
Biżuteria od zawsze jest jednym z najchętniej wybieranych produktów na upominek – mówi Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy Ada Plus.
 

Czy warto jeszcze w Polsce otwierać salony z biżuterią?
Jak najbardziej. Nie mamy problemu z popytem między innymi dlatego, że biżuteria to od stuleci najchętniej wybierany i najbardziej prestiżowy produkt na upominek. A okazji do dawania sobie prezentów jest coraz więcej. Nietrudno też wybrać coś, co obdarowanej osobie się spodoba. W dodatku biżuteria się nie starzeje, nie psuje i nie traci na wartości. Trudno zatem mówić w jej przypadku o wyrzuconych w błoto pieniądzach. Ceny srebra i złota są stabilne, zatem może to być też dobra inwestycja na przyszłość dla naszego klienta. Ponadto moda nie zmienia się tutaj tak szybko, jak w przypadku wielu innych produktów. Biżuteria to często rzeczy, które zachowują aktualność przez długie lata. Wiele osób nosi przecież pierścionki po babci, czy mamie. I zwykle takie pamiątki to powód do dumy. Wzory często bywają ponadczasowe. Choć trzeba przyznać, że coraz częściej musimy uczyć się spełniać większe wymagania klientów w tym zakresie.

Czego oczekują dzisiaj klienci od biżuterii?
Przede wszystkim różnorodności – tak jak pewnie we wszystkich branżach częściej szukają czegoś oryginalnego, czegoś, czego nie można znaleźć w każdym sklepie. W dodatku biżuterię kupują bardzo różni ludzie, o różnorodnych gustach. My musimy umieć w nie wszystkie trafić. W związku z tym nasz asortyment jest bardzo szeroki i na tym się skupiamy. W każdym miesiącu proponujemy kilka nowości. W efekcie obecnie nasza oferta to ponad 10 tysięcy różnych produktów. To także sposób na to, żeby być na krok przed konkurencją, która w naszej branży jest niezwykle duża. Łatwo też zaobserwować, że wszelkie nowości pojawiają się w krótkim czasie w wielu innych salonach. Wzory często są kopiowane, ale przede wszystkim wszyscy podążają za tymi samymi trendami.  Dzisiaj króluje biżuteria z porcelaną oraz kolory granat i zieleń, więc trudno znaleźć salon z biżuterią, gdzie tych kolorów nie ma. Wracając do klienta, oczekuje on także dobrej ceny. I nie chodzi wcale o to, żeby biżuteria była tania, tylko powinna być w zasięgu jego możliwości. Dzisiaj klienci najchętniej wybierają produkty ze średniej półki cenowej. Biżuteria to dla nich substytut luksusu, na który ich stać.

Jakie jeszcze bariery wiążą się z produkcją biżuterii?
Nasza biżuteria spełnia wszelkie wymogi polskiego prawa probierczego, co w przypadku wielu innych wyrobów znajdujących się na rynku nie zawsze jest normą. Na biżuterię jest popyt i pewnie zawsze będzie, ale duża ilość na rynku biżuterii, jak wyżej wspominałam, różnej jakości, dezorientuje  klientów w ocenie czy mają do czynienia z biżuterią z metalu szlachetnego, spełniającą wymogi przepisów polskiego prawa probierczego czy z biżuterią sztuczną. Z reguły każdy kto kupuje srebrną biżuterię zadaje pytanie "czy to jest prawdziwe srebro "? Potoczne określenie "prawdziwe srebro" oznacza, że biżuteria faktycznie posiada próbę 925. Nasza biżuteria zawsze ma próbę nie niższą niż 925. Regularnie badamy nasze produkty, sprawdzając, czy te normy są spełniane. To się wiąże z dodatkowymi obowiązkami i kosztami . Nie możemy sobie jednak pozwolić na żaden błąd w tym zakresie. Dzisiaj najtrudniej jest rozpoczynać od zera. Szczęście mają ci, którzy już wypracowali swoją pozycję na rynku. My tworzymy biżuterię od 1996 roku.

Rozmawiała Dominika Pronarska


/21/
ZOBACZ WIĘCEJ