Najbardziej popularnym formatem jest obecnie Carrefour Express convenience. W Polsce funkcjonuje ponad 150 takich sklepów, w tym w samej Warszawie około setki.
Środa
06.07.2016
Carrefour w pół roku otworzył 50 sklepów franczyzowych. I nie zamierza zwalniać tempa. Czy jest tyle miejsca na rynku?
 

Nowe sklepy zostały uruchomione we wszystkich trzech formatach franczyzowych: Express convenience, Express minimarket oraz Globi. Firma planuje utrzymać tempo rozwoju i w ciągu roku zamierza otworzyć łącznie 100 sklepów.

Najbardziej popularnym formatem jest obecnie Carrefour Express convenience. W Polsce funkcjonuje ponad 150  takich sklepów, w tym w samej Warszawie około setki.

Stale rozwijamy i unowocześniamy nasze koncepty handlowe. Jest to odpowiedź na nowe trendy konsumenckie – wyjaśnia Marek Lipka, dyrektor ds. franczyzy i sklepów convenience w Carrefour Polska. – Nasi klienci chcą robić szybkie zakupy po drodze do pracy lub domu. Dzięki zmianom wprowadzanym w naszych sklepach spełniamy te oczekiwania, a nasi franczyzodawcy mogą odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów.

Koncept Carrefoura – Express Convenience, to model w pełni samoobsługowego sklepu o powierzchni do 200 m2. Dedykowany jest dla lokalizacji typowo miejskich, miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszego. Całość wyposażenia sklepu zapewnia franczyzodawca, czyli Carrefour (wizualizację zewnętrzną i wewnętrzną, sprzęt  i oprogramowanie IT, kasy, chłodnie, wózki, koszyki, ubrania robocze etc.). Kosztem franczyzobiorcy jest adaptacja lokalu, która uzależniona jest od powierzchni i stanu technicznego lokalu. Carrefour szacuje, że średnio na prace adaptacyjne trzeba przeznaczyć mniej więcej 25 tys. zł.. Franczyzobiorca ponosi również koszt pierwszego zatowarowania sklepu, które wynosi około 1 tys. zł/m², ale płatność za to zatowarowanie może zostać rozłożona na raty. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci,

Express Convenience to format, który sprawdzi się również w przypadku franczyzobiorców o mniejszym doświadczeniu w handlu spożywczym. Dzięki zdefiniowanemu asortymentowi i stałemu wsparciu franczyzodawcy jest on łatwy do prowadzenia i skuteczny również w lokalizacjach w których dotąd nie było podobnego sklepu. Taki sklep można poprowadzić zarówno na zasadzie franczyzy, jak i ajencji.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Firma jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz ponad 40 stacji paliw.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz