Forum: Praca magisterska - licencjacka o franchisingu 1475

sylwiaaa 22.02.2010 *.eou86.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam!

Własnie jestem na etapie pisania pracy licencjackiej o franchisingu i... potrzebuje wsparcia.

Opisując różne rodzaje franchisingu, chciałalbym podać przykłady sieci franchisingowych funkcjonujących w Polsce, ale niestety nie bardzo wiem jak je zakwalifikować. Zdaję sobie sprawę, że we współczesnej gospodarce rzadko wystepują "czyste formy" np. franczyzy handlowej, czy usługowej, a franchising produkcyjny w Polsce w ogóle nie istnieje (co zostało stwerdzone w Raporcie o franczyzie w Polsce - zakładka ABC franczyzy/Rodzaje franczyzy). Ale przeciez istnieje tzw. franczyza mieszana, która łączy elementy franczyzy produkcyjnej, handlowej i/lub usługowej.

Zatem czy firmę Fornetti możla zaliczyć do tego rodzaju franczyzy???Skoro franczyzobiorca może prowadzić MINIPIEKARNIĘ (produkcja), sprzedawać wyroby cukiernicze (handel) i uruchomić kawiarnię (usługa) w tym samym punkcie....

Proszę o pomoc i przykłady tego typu franczyz

Mój kontakt: sylwia1wozniak@interia.pl

springtime 03.03.2010 *.088156160162.rzeszow.vectranet.pl

1
Witam! Bardzo proszę o przesłanie materialów na temat franchisingu, może sa osoby ktore już się obroniły i chcą się pozbyc materialów? Na pewno jakoś sie dogadamy:] aurelia_1@tlen.pl

Michał85 04.03.2010 *.adpj209.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Witam. Piszę prace mgr dot. Franczyz a szczególnie BRANŻA SPOŻYWCZA. Jeżeli ktos pisze lub pisał coś na temat sieci sklepów lub wogle spozywki to prosze o kontakt mailowy. Wymienie się chetnie materiłami i zdobytymi informacjami.

Czak 07.04.2010 *.chello089076019040.chello.pl

1

Witam.

 Pisze prace licencjacka dotyczaca analizy rynku restauracji działajacych na zasadzie franczyzy. 

Czy ktos moze dysponuje jakimis raportami, danymi lub czymkolwiek co moze mi sie przydac? Bede baaardzo wdzieczny za pomoc i przeslanie pomocy na maila.

Dziekuje z gory.

Lukasz

lukaszkania@o2.pl

robaczek 08.04.2010 *.wlan.staff.wsb-nlu.edu.pl

1

witam,

własnie zaczynam pisac prace mgr o franchisingu, jezeli ktos z was mialby jakies materialy prosze o przeslanie (robaczek815@wp.pl) , badz autorow ksiazek godnych polecenia, dziekuje, pozdrawiam :)

Mońka 14.04.2010 *.host-89-167-68-50.nplay.net.pl

2

witam,

pisze prace licencjacką na temat :

Planowanie działalności handlowej sklepu odzieżowego na zasadzie franchisingu

moze ktoś mi pomóc - udostepnic jakies materiały??

bardzo proze o maila badz gg

mail:moniczka_casc@wp.pl gg:2187318

Tomek Wlkp 26.04.2010 *.aeig26.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Witam,

Jak już kiedyś wspominałem na forum, piszę pracę magisterską nt. franczyzy na rynku stacji paliw. Byłbym wdzięczny za wypełnienie ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/39575/ankieta-na-temat-stacji-paliw-w-polsce.html

Ankieta - materiał do pracy magisterskiej.
Pozdrawiam,
Tomek

grab8 04.05.2010 *.chello089077163202.chello.pl

1

Pytanie skierowane jest do osób dziłających w franchising , mianowicie jak wygląda oferta franchising'u skierowana do biorcy.

Jeżeli ktoś posiada taką ofertę na kompie chętnie sie jej przyjrzę.

Mój meil: grab8@op.pl

W celach anukowych - student.

Pozdrawiam Michał

YarpenZ 04.05.2010 *.gl227-36.master.pl

13
Eh ci studenci. Zero własnej inicjatywy, zero chęcie, tylko daj gotowe. A zwróć się z prośbą do kilkunastu franczyzodawców, wytłumacz sprawę, że do pracy mgr. potrzebujesz i niech udostępnią jakąś przykładową umowe. Nic cie to nie kosztuje a spróbować warto.

izabela.mie 14.05.2010 *.212.14.0.154.aci.com.pl

1
Szanowni Państwo,
zwracam sie z uprzejmą prośbą o zapoznanie się z poniższą ankietą, z góry dziękuję. Ankieta przeznaczona dla franczyzobiorców.

http://www.ankietka.pl/ankieta/41520/franchising.html

Karo88 16.05.2010 *.do-kgnet.sitel.net.pl

2

Proszę serdecznie o wypelnienie anonimowej ankiety dotyczącej systemu franczyzowego. Ankieta posłuży wyłącznie do celów badawczych.

http://www.ankietka.pl/ankieta/41682/rozwoj-systemu-franczyzowego-w-polsce.html

Z góry dziękuje za pomoc.

Karo88 16.05.2010 *.do-kgnet.sitel.net.pl

2
http://www.ankietka.pl/ankieta/41682/rozwoj-systemu-franczyzowego-w-polsce.html

frik 31.05.2010 *.out01.alior.pl

1

witam.

Mój temat pracy franchising w bankowości.

Może posiadacie jakieś przydatne info. Z góry bardzo dziękuje.

Mój e-mail frik1@o2.pl

rmatyszewski 07.06.2010 *.83.175.153.161.koba.pl

1
Drodzy Państwo,Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz Oxford Brookes University z Oxfordu w Wielkiej Brytanii prowadzą wspólny naukowy projekt badawczy pod hasłem „Sposób wyboru systemu franczyzowego”, niniejszym prosimy o poświęcenie kilkunastu minut udzielenie swobodnych odpowiedzi na poniższe pytania. Nie pytamy tu o tajemnice prowadzonego przez Was biznesu, prosimy tylko o dłuższe wypowiedzi dotyczące sposobu wyboru systemu franczyzowego. Gwarantujemy pełną anonimowość uczestników. Badania są niedochodowe i mają charakter wyłącznie akademicki; zebrane dane będą wykorzystane do publikacji naukowych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

W razie chęci wzięcia udziału, proszę o kontakt, całość zajmuje 10 minut rozmowy telefonicznej/skype
-- Yours sincerely,skype: matyszewski.robert Robert Matyszewski +48502391165

Damian86 21.07.2010 *.host-135.lan-177.netconnect.pl

1

Witam.

 Właśnie piszę pracę magisterską (troszkę spóźnioną ;) )
mam wielką prośbę, może ktoś podać tytuł książki bądź jakiś artykuł, cokolwiek nt. zastosowania rozwiązań logistycznych w systemie franchisingowym?

bardzo proszę o jakieś nakierowanie
po skończeniu pracy chętnie podziele nią z resztą :)

pozdrawiam
Damian

Michał85 24.07.2010 *.avj252.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam Obroniłem pracę dotyczącą franczyyzy i chętnie podziele się materiałami dotyczącymi samej istoty franczyzy oraz franczyzy w branży spożywczej.

tygrysiaczq 08.08.2010 *.dynamic-87-105-99-231.ssp.dialog.net.pl

4

HEj,

mam pytanie do osób, które pisały już, bądź są w trakcie pisnia pracy licencjackiej/magisterskiej dotyczącej franczyzy. Na jakich danych się opieracie? Jak wiadomo raport z franczyzy jest strasznie drogi a danych GUSowiskich na ten temat nie ma.  Pisalam do redakcji czy mają jakąś skróconą formę tego raportu, ale nikt mi nie raczył odpisać. Moja promotorka mówi, że będę miała  problem z napisaniem pracy, jeśli nie mam do niej danych.

pozdrawiam

Szanseczka 23.08.2010 *.gw-nat.idzik.pl

1
Hej, Studiuję prawo... też chciałabym napisać pracę z tego tematu. Jednak mam parę pytań, na jakich kierunkach studiów broniliście prac z tego tematu i czy wzorowaliście się na jakiejś konkretnej umowie franczyzowej? Mieliście dostęp, wraz ze zgodą firmy na udostępnienie takich danych? No i zastanawiam się czy ta praca może być taka stricte prawnicza.. czy to bardziej nie temat taki gospodarczy na trochę, że tak powiem \\\'lanie\\\' wody. Oczywiście \\\'lanie\\\' wody jest też trudne więc bez obrazy. Proszę o pomoc;)

DZIECKO 02.09.2010 *.user-109-243-196-72.play-internet.pl

1

Witam,

Ja też zaczynam właśnie ścierać się z magisterką na temat Franchising w Polsce, i czytam tutaj opinie że my studenci jesteśmy leniwi i chcemy gotowe podane na tacy, ale jak tak to proszę niech ktoś wskaże mi franczyzobiorce bądź franczyzodawce, który będzie chciał udzielić mi informacji do pracy mgr. Ja na prawdę chętnie się z kimś takim spotkam bo od 3 miesięcy wydzwaniam po Polsce i NIC. Wymyśliłam sobie zrobienie case study z otworzenia jednostki franczyzowej, ale nikt nie chce mi nawet wzoru takiej umowy pokazać, żadnych informacjo poza "WSZYSTKO JEST NA STRONIE WWW.", a to co jest na stronie to się nadaje na referat do liceum a nie na prace mgr. Bardzo prosiłabym o pomoc na patmaz@o2.pl  

wiola86 30.09.2010 *.apo22.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam . zabieram się do pisania pracy na temat franchisingu w branży spożywczej jeżeli jest ktoś kto chętnie podzieli się ze mną zebranymi materiałami bądz wskarze mi z jakiej literatury skożystać to będe wdzięczna. mój kontakt wiolcia86@vp.pl bardzo prosze o pomoc. pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.