Forum: CUK - Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych - finanse i bankowość 106

Piotr Krawiec 11.12.2014 *.host-176-121-81-194.amsnet.pl

1

Mają dobry PR ale obsługa i punkty jakich wiele, nie mam z nimi ani dobrych ani złych doświadczeń.

Grzegg 02.02.2015 *.apn-5-60-81-250.dynamic.gprs.plus.pl

8

W Cuk wymagane jest aby miejscowość miała powyżej 5 tys. mieszkańców więc warunki spełniasz.Wiadomo że ciężko zostawić pracę na etacie,ale ludzie szukają tanich polis więc jeśli nie ma w regionie cuk -a to masz spore pole do działania, bo klientów na pewno będziesz miał.

robertndm 28.02.2015 *.088156231098.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

3

Czy wypowie sie ktos kto juz prowadzi placowke CUK? Jak dlugo do punktu trzeba dokladac, jaki czynsz maksymalnie mozna zaakceptowac zeby nie pozeral wiekszosci zyskow?

Re82 06.03.2015 *.dxw245.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Pierwszy rok jest wiążący, na rozmowie nawet uprzedzają że musisz mieć zaplecze finansowe żeby w pierwszych miesiącach działalności zabezpieczyć ewentualne straty.Co do czynszu to wymagane jest żeby placówka była w rozpoznawalnym miejscu, a wiadomo stawki są różne zależnie od miejscowości.Jednak w lokal w dobrym punkcie to warto zainwestować, to się szybko zwróci.

robertndm 14.03.2015 *.88.156.231.98

3

Dzieki, a czy Ty juz dzialasz? Z poprzednich postow wynika ze przymierzales sie do otwarcia placowki, dlatego pytam. Jesli tak to w ktorym miesiacu dzialalnosci jestes?

Adams Adams 09.04.2015 *.dynamic-62-87-147-74.ssp.dialog.net.pl

2

Opowiem wam o współpracy z CUK z perspektywy Niezależnego Doradcy. Najpierw myślałem o placówce, ale Bogu dzięki pomysł ten wypadł mi z głowy bo inaczej już dziś byłbmy prawdopodnie bankrutem albo musiał zaciągać kredyt na utzrymanie placówki w nadchodzących miesiącach.

Z perspektywy ND, wygląda to tak, kontaktuje sie z Toba przedstawiciel regionu, dostajesz sterty papierów do podpisania do każdego z TU, prowizje oscylują od 9 % do 12 % w komunikacji, i od 17 % do 22 % w majątkowych. Czyli ogólnie nie jest źle. Gorzej dopiero będzie, otwierasz działalność, inwestujesz w sprzęt elektroniczny, abnomanet na telefon i internet mobilny bo przecież będziesz mobilny, robisz swoją stronę internetową jeśli chcesz zaistnieć w sieci, robisz budżet na AdWords...i czekasz...2 miesiące czekasz, płacąc ZUS aż dostaniesz dostęp do jakiekolwiek TU, dostajesz dostęp do jednego, po miesiącu do drugiego, być może w ciągu roku otrzymasz dostepn do wszystkich 9 ( nie wiem, ja jestem w tym pół roku i mam dopiero 4) :). Do tego dochodzą nerwy i nieścisłości z dokumentem o niekaralnośći, z którym często mają problem żeby Ci go załatwić-najlepiej zrobić to na własną rękę jeszcze przed rozpoczęciem z nimi współpracy. Potem gdy już dostaniesz dostęp do drugiego TU, dostajesz porównywarkę WEB CUK. To narzędzie ma obliczać składki we wszystkich TU, przy jednorazowym wpisywaniu danych, fajnie by było, ale gdyby działało! Natomiast narzędzie to po wpisaniu danych wyświetla za każdym razem inne składki, wystarczy odświeżyć stronę i składki się zmieniają, mało tego, nigdy nie są tożsame ze składkami na kalkulatorach towarzystw ubezpieczeniowych- NIGDY!
Szczerze nie wystawiłem jeszcze polisy przez WEB CUK'a, robię to przez kalkulatory Towarzystw co jest bardzo żmudne, wyliczać za każdym razem to samo w każdym TU (pomyślcie ile to czasu) a klient czeka.
Następna kwestia, być może placówka daje szanse na zdobycie części rynku, ale bycie Niezaleznym Doradcą już nie bardzo. Konkurencja jest ogromna, przeogromna. Zapytaj znajomego, albo powiedz mu frazę "że poznałeś nowego fajnego taniego ubezpieczyciela" to Ci odpowie "eee tam ja już mam swojego". Do czego dąże? Rynek ten jest dosyć hermetyczny, ciężko się w niego wbić, strasznie ciężko. Startując nie masz nakładów na reklamę, liczba znajomych w końcu się skończy i zostaniesz z ręką w nocniku bo nie starczy nawet na pokrycie kosztów ZUS.
Co do szkoleń. Szkoleń nie ma, jedno gdzieś tam kiedyś miało być ale odwołali bo za mało osób chętnych. Podpisujesz umowę i potem wpadasz w ocean, bo jak jesteś totalnie NOWY w brańzy to nawet nie wiesz jak polise wystawić, co to jest certyfikat, cesja itd. Trzeba troche wiedzy mieć, przepracować w jakimś biurze chociaż rok. Bo CUK Ci pomoże, owszem, jak napiszesz maila zadzwonisz wytłumaczą, ale przecież prrowadząc sprzedaż nie będziesz dzwonil przy kliencie? Takie szkolenia powinny być realizowane na samym początku, traktujące o ubezpieczeniach jako ogóle i potem produktowe i o kalkulatorach. A tutaj nie ma nic, jesteś wpuszczony w głęboką wodę, ciemną jak D*PA.

To tyle o systemie CUK, jeśli chcecie coś wiedziec to piszcie niżej, odpowiem na pytania.

Grzegg 04.05.2015 *.apn-46-76-66-173.dynamic.gprs.plus.pl

8

Również mogę pomóc w temacie Niezależnego Doradcy - działam tak od lutego. Co do szkoleń jestem już po drugim, mam dostęp do oferty 8 TU. Program komputerowy do kalkulacji i porównywania ofert jest naprawdę prosty w obsłudze, ja nie mam z nim problemu.Jeśli ktoś ma pytania postaram się odpowiedzieć w miarę wolnego czasu.Kolega Adams chyba się obawia konkurencji :) myślę że rynek jest tak duży,że kilku nowych doradców nie podbierze nam potencjanych klientów.

Re82 26.05.2015 *.public-gprs516949.centertel.pl

15

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję , ostatnio nie miałem czasu żeby śledzić wątek. Niedawno minął rok jak otworzyłem placówkę CUK i z tej perspektywy mogę powiedzieć że było warto.Pierwsze miesiące byłem zarobiony, bo pracowałem sam, teraz mam juz pracownika i też więcej czasu dla rodziny.Jednak co na swoim to na swoim , do pracy na etacie już bym nie wrócił.

Hanna 28.06.2015 *.d218-132.icpnet.pl

12

Przeczytałam cały wątek i widzę, że od Ciebie jest szansa żeby dowiedzieć się kilku konkretnych rzeczy:

w którym miesiącu pracy miałeś zysk?

czy z wydatkami na które trzeba się przygotować , o których piszą na stronie CUK udało Ci się zmieścić w tej podanej kwocie?

czy szkolenia które miałeś wystarczą do tego aby się dobrze przygotować do prowadzenia takiej placówki? Ja mam wykształcenie humanistyczne , do tej pory pracowałam jako nauczyciel

Nie ukrywam,że chciałabym zająć się ubezpieczeniami z powodów finansowych, szukam pomysłu na siebie póki mam jeszcze chęć coś w życiu zmienić:)

Re82 06.08.2015 *.public-gprs517086.centertel.pl

15

Witaj.Tak naprawdę zaczęło się dobrze kręcić w 4 miesiącu działalności.20 tysięcy - ta kwota mi akurat wystarczyła.Na szkoleniach tłumaczą wszystko od podstaw. Ja w pierwszym miesiącu posiłkowałem się też telefonami.Z tym że uprzedzam jest to absorbująca praca i na to się trzeba nastawić.Teraz mam urlop , bo ten rok był intensywny, ale warto było.A powiedz w jakim regionie chcesz działać?

Hanna 07.11.2015 *.d156-130.icpnet.pl

12

Dziękuję.Na targach franczyzy był CUK .Udało mi się o wszystko konkretnie dopytać i chyba zdecyduję się na współpracę:)

Jan33 11.11.2015 *.176.221.122.149

127

A czy CUK zajmuje się również ubezpieczaniem kredytów hipotecznych? No i ile to może kosztować?

Julia Mroczek 13.11.2015 *.user-46-113-5-143.play-internet.pl

51

Tak, jeżeli trzeba coś ubezpieczyć, to oni to ubezpieczną. Znajdą takie towarzystwo które gdy zajdzie taka potrzeba to podejmie się likwidacji szkody.
Akurat ubezpieczenie mieszkania kupowanego pod hipotekę podejmują się chyba wszystkie TU, więc nie jest to jakiś problem.
Problemem mogą być ewentualnie wyśróbowane normy nakładane przez banki dotyczące kwesti bezpieczeństwa, instalacji antywłamaniowych itd.
Odsyłam jeszcze do: http://direct.money.pl/artykuly/kredyty/ubezpieczenie-kredytu-hipotecznego,191,0,1947071.html
Artykułów którym trochę więcej piszą na ten temat.

Re82 01.12.2015 *.public-gprs517010.centertel.pl

15

W kwestii wczesniejszych pytań,wszystkie i informacje są na stronie CUK http://cuk.pl/

Bardzo klarownie wszystko wyjaśnione. Natomiast o franczyzie - dział współpraca.

Jacob 01.12.2015 *.erm176.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Dzień dobry,

Poszukuję agenta/multiagencji do współpracy z duzymi zniżkami np LINK4 A20, albo coś na podobnym poziomie cenowym. Dysponuję dużą bazą gotowych klientów oraz call center. Zainteresowanych proszę o kontakt.

korner 16.12.2015 *.testimo.gl.digi.pl

80

A słyszeliście, że przy niektórych ubezpieczeniach oc można skorzystać z czegoś takiego jak naprawy bezgotówkowe Ruda Śląska ma coś takiego http://szkodypowypadkowe.pl/aktualnosci/jak-dziala-bezgotowkowa-likwidacja-szkod i zastanawiam się, na ile można z tego skorzystać. Czy w ogóle się opłaca? Musisz to zgłosić do ubezpieczyciela, a on jakoś wyrazić zgodę?

korner 21.12.2015 *.testimo.gl.digi.pl

80

Dobrze jest porównac kilka róznych propozycji. W ten sposób uda ci sie wybrać coś sensownego. Jeśli chodzi o OC samochodu Kraków, to polecams korzytsaie z takiej firmy; fides-kancelaria.pl/jak-wybrac-dobre-oc Jest o tyle fajna, że zanim cos zaproponuja zestawiają warunki kilu roznych uvezpieczycieli. dzieki temu sa w stanie dobrac coś fajnego.

Korczak 30.12.2015 *.89.229.22.253

33

Dlaczego ubezpieczeń nie szukacie przez porównywarki? Jest tego sporo sam korzystam regularnie przy szukaniu np. OC do auta z https://superpolisa.pl/ opcja jest o tyle dobra, że macie wszystko w jednym miejscu, od razu widzicie kto oferuje najtańsza ofertę i nie ma też żadnego problemu z wykupieniem takiego ubezpieczenia online, szybko i sprawnie.

Hanna 05.07.2016 *.d88-144.icpnet.pl

12

Intersująca propozycja z uwagi na to, że jest możliwość budowania własnej sieci punktów partnerskich i niezależnych doradców cuk.To daje duże możliwości.

DawidPotul 07.07.2016 *.user-109-243-85-7.play-internet.pl

27

Jak dla mnie CUK to zbędna instytucja.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.