Żak ma romans z biznesem
Cezary Żak, aktor, „twarz” szkół policealnych Żak
Podobno dzięki roli w serialu „Ranczo” został pan milionerem.
Chciałbym mieć milion na koncie, ale niestety jeszcze nigdy nie zarobiłem takich pieniędzy. I pewnie pracując jako aktor, nigdy takich pieniędzy nie zdobędę. Chyba że będę brał udział w reklamach, i to nie jednej, ale kilku. Niestety, na razie się na to nie zanosi.
Gdyby miał pan milion złotych, na co by go wydał?
Z wydawaniem pewnie nie byłoby problemu, wystarczyłoby poprosić o pomoc moją żonę (śmiech). A mówiąc serio, to nie zastanawiam się na razie nad poważnymi inwestycjami. Mam obligacje kilku spółek, ale mam też człowieka, który zarządza moimi finansami i doradza mi, w co zainwestować.
Jest pan twarzą szkół policealnych Żak.
To tylko zbieżność nazwisk, bo nie jestem ich właścicielem. Udzieliłem jedynie zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.
Co pana przekonało, żeby firmować te szkoły swoim nazwiskiem?
Mają bardzo szeroką ofertę i rzeczywiście kształcą ludzi za darmo. Traktują swoją działalność bardzo poważnie. To nie są szkółki niedzielne, ale szkoły, gdzie ludzie uczą się zawodu, który jest potrzebny. W dobie zamykania szkół zawodowych, co uważam za bardzo złe, takie studia policealne jak szkoły Żak są bardzo potrzebne.
W serialu „Ranczo” gra pan podwójną rolę – wójta-senatora i proboszcza. Którą z tych osób łatwiej panu zagrać?
Materiał jest bardzo dobry, więc przyjemnie jest grać i jednego, i drugiego. Wolę na ekranie oglądać senatora, który mnie bardziej śmieszy. Nie wiem, czy jest mi bliższy, czy lepiej tę postać zbudowałem. Ksiądz jest trudniejszy do grania i jest większym wyzwaniem aktorskim. Jest poważniejszy, bardziej poukładany życiowo. To są dwie skrajnie różne role. Wiele osób łapie się na tym, że widzi dwóch różnych aktorów. Montażysta, który składa materiał, w zasadzie co roku do mnie dzwoni i mówi: „Wiesz, ja to montuję już osiem lat, a za każdym razem mam pretensje do jednego albo do drugiego, że coś źle powtórzył, a to przecież gra jeden facet”. To jest dla mnie dobra recenzja.
Myślał pan już o tym, co będzie, kiedy „Ranczo” już się skończy?
Zawsze pozostaje mi praca w teatrze. W nim gra się do końca życia. Kiedy skończyły się „Miodowe lata”, nie przypuszczałem, że jeszcze raz zagram główną rolę w serialu, który odniesie taki sukces. Zobaczymy, co będzie po „Ranczu”. Może mój producent, z którym jestem związany od wielu lat, znów wpadnie na genialny pomysł i będzie chciał mnie obsadzić w jakiejś ciekawej roli?
Fragment wywiadu opublikowanego w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING" nr 10/2014
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Zainwestowałem w branżę kosmetyczną, ponieważ wiem, jak powinien dbać o siebie prawdziwy facet. Proponuję takie produkty, po które sam sięgnąłbym bez wahania – mówi Artur Szpilka, jeden z czołowych polskich bokserów.
– Od zawsze chciałam być niezależna i mieć swoje pieniądze. W liceum namówiłam koleżankę i zatrudniłyśmy się na pół etatu na poczcie jako sprzątaczki. Niestety, szybko nas wywalili, bo kompletnie nie umiałyśmy sprzątać – mówi Grażyna Wolszczak, aktorka i współwłaścicielka Teatru Garnizon Sztuki.
W The Protocol School of Poland założonej przez dr Irenę Kamińską-Radomską, mentorkę znaną m.in. z programu telewizyjnego „Projekt Lady”, przedsiębiorcy podczas szkoleń dowiadują się, jak dzięki etykiecie biznesowej szybciej osiągnąć zamierzone cele.
– Na sukces w branży muzycznej składa się wiele części składowych. Jedną z nich jest szacunek do pracy, współpracowników i odbiorców – podkreślają Tomasz Szczepanik, lider zespołu Pectus oraz Monika Paprocka-Szczepanik, menedżerka grupy.
– Prowadzę rozmowy o możliwości wydawania audiobooków. Przeliczam, czy pomysł nie tylko się zwróci, ale współpraca będzie finansowo korzystna – mówi Laura Breszka, aktorka, lektorka, bizneswoman.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Co sądzicie o Oskrobie?
Witam, Z calego serca odradzam jakąkolwiek wspolprace z ta firma. Okolo 2 miesiące temu zglosilam sie do Oscroby bedac zainteresowana franczyza ich sieci. Wyslalam do nich...
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od kupna gotowej spółki . Zakup gotowej spółki daje pewność, że firma istnieje i ma już zarejestrowany kapitał zakładowy, co może być ważne z...
Oszukani przez franczyzodawcę
Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?
Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...
piszę pracę na temat franchisingu :)
hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché
przeciez to złodzieje
piszę pracę na temat franchisingu :)
Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu
Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...