Nowa franczyza w modzie

Lokalizacji odpowiedniej dla sklepu Dastan należy szukać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Lokal powinien mieć między 70 a 90 m2 powierzchni.
Piątek
14.04.2017
Rodzinna firma modowa Dastan uruchomiła samodzielnie 25 salonów. Teraz chce podzielić się swoim przepisem na biznes z franczyzobiorcami.
 

Rodzinna firma od początku działalności wszystkie ubrania projektuje i produkuje w Polsce. W ofercie marki można znaleźć kolekcje zarówno formalnej, jak i bardziej casualowej odzieży męskiej. Jej wizytówką są jednak garnitury, od których produkcji rozpoczęła się działalność firmy. Odzież marki dostępna jest w ponad 120 sklepach multibrandowych, a także w tworzonej od pięciu lat sieci własnej, liczącej obecnie 25 salonów.
– Kolejnym krokiem jest rozwój sieci franczyzowej, której budowanie stało się celem na najbliższe kilka lat. W roku 2017 planujemy otworzyć od sześciu do ośmiu sklepów – własnych lub we współpracy z agentami – zapowiada Paulina Staniaszek, menedżer ds. rozwoju Dastan.

Kto sprawdzi się w roli franczyzobiorcy? Zdaniem franczyzodawcy Dastan musi to być osoba pełna zaangażowania, kontaktowa, potrzebująca ciągłej interakcji z innymi.
– W handlu detalicznym najważniejsza jest zdolność pracy z klientem, budowanie więzi i bliskich relacji. W naszej firmie to jest właśnie najważniejsze – najwyższy poziom obsługi. Dobrze byłoby, gdyby kandydat interesował się modą i trendami, ale nie jest to koniecznie, my na pewno zarazimy go miłością do tego binzesu. Dobrze jednak, by miał już doświadczenie w handlu – mówi Paulina Staniaszek.

Franczyzobiorca Dastan nie ponosi kosztów zatowarowania, ponieważ współpraca opiera się na modelu depozytowym. Nie odprowadza również opłat licencyjnych do centrali, choć jest zobowiązany do przekazania kaucji zwrotnej w wysokości 10 tys. zł. Musi również ubezpieczyć przekazany mu towar na kwotę 150 tys. zł, a także podpisać weksel in blanco. W biznesplanie partner powinien przewidzieć środki na remont lokalu, a także na zakup wyposażenia placówki.
– Najtrudniej oszacować koszty remontu, bo wiele zależy od miejsca i stanu lokalu. Dla punktu wolnostojącego do remontu możemy założyć budżet 250-300 zł na m2 powierzchni, w przypadku lokalu w stanie surowym w galerii handlowej budżet na remont może się nie zamknąć w 800 zł na m2. Natomiast jeśli chodzi o wyposażenie, to powinna wystarczyć kwota 400 zł na m2 szacuje Paulina Staniaszek. – Warto zaznaczyć, że nasza propozycja współpracy dopuszcza również ewentualność, w której część lub całość kosztów ponoszonych na remont oraz wyposażeniu lokalu spoczywa na nas – franczyzodawcy.

Lokalizacji odpowiedniej dla sklepu Dastan należy szukać w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Lokal powinien mieć między 70 a 90 m2 powierzchni, być usytuowanym w centrum miasta lub w jego części handlowej, w sąsiedztwie sklepów z branży odzieżowej.

Franczyzodawca zapewnia pakiet szkoleń dla franczyzobiorcy i pracowników salonu, a także opiekę merytoryczną ze strony kierownika regionalnego. Przekazuje partnerom również darmowe oprogramowanie oraz sprzęt (kasy fiskalne i komputery) niezbędne do prowadzenia salonu.


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jeśli czujesz się w tym dobrze, masz sprecyzowany plan i wiesz, jak to zrobić — dlaczego nie! Jeśli natomiast nie do końca wiesz, a z pytań wnioskuję, że chyba tak...

34 wypowiedzi
ostatnia 27.07.2020
Sklep Medicine oraz ich okropne zachowanie względem klienta

Nie spotkałam się nigdy z takim postępowaniem. Co konkretnie było przyczyną odmowy?

4 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2020
Cropp Town w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Podbijam pytanie i czy to dobry moment zeby wchodzic w taki biznes czy lepiej w gastronimie na przyklad, bo ludzie czescie jedza niz ciuchy kupują?

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Co mysliucie o tym w miescie 65 tyś mieszkancow? Mysle nad tym, bo to w miare proste lub mysle o jakiejs prostej gastronmii. Co polecacie?

88 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Po co jest to forum? Czlowiek zadaje normalne pytanie, a tu Pan Barabasz jakis samozwacznczy szeryf mody luksusowej po jednym wpisie stwierdza "nie masz zielonego pojecia" i w...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Okazja - outlet odzieżowy

Ostatni wpis z 2013, a data z tego roku? oc co tutaj chodzi? Ktos usunal ostatni wpis z: 29.05.2020 WTF?

43 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2020
Moodo- czy warto ?

Czy opłaca się współpraca na zasadzie franczyzy z moodo? Czy ktoś współpracuje i mógł by się podzielić opinią czy warto inwestować?

1 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020
Moodo - czy warto inwestować?

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć kto współpracuje z moodo na zasadach franczyzy ? Jaki jest koszt inwestycji, jak układa się współpraca i czy się opłaca

88 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2020