Biznes, który sprawdzi się wszędzie

Każda właścicielka gabinetu Studia Figura może sama zdecydować o wystroju jego wnętrza. Franczyzodawca nie zabrania też wprowadzania dodatkowych usług, typu masaże manualne czy stylizacja paznokci.
Środa
19.04.2017
Liczba lokali franczyzowych Studia Figura w Polsce dobiega setki. W ubiegłym miesiącu otworzyło się sześć nowych gabinetów.
 

Ponad 700 gabinetów na świecie i 95 w Polsce do końca maja – Studio Figura, sieć gabinetów kosmetycznych specjalizujących się w zabiegach odchudzających, rozwija się w szybkim tempie. – W samym marcu otworzyliśmy sześć gabinetów w Polsce. Nie ma miejscowości, w której nasz koncept się nie sprawdzi – mamy Studia w takich aglomeracjach jak Warszawa, ale i w miejscowościach z liczbą mieszkańców trzy tysiące, jak Trusoklasy – przekonuje Katarzyna Paluszkiewicz, dyrektor marketingu Studio Figura International. Jej zdaniem w szybkim rozwoju sieci pomaga fakt, że rynek wellnes to jedna z najszybciej rozwijających się branż w naszym kraju. Popyt na takie usługi stale rośnie. – Polskie kobiety są coraz bardziej świadome, pragną wyglądać pięknie i zdrowo, ale jednocześnie są wymagające, ambitne i niezależne. Przetrwa tylko ten, kto to rozumie – twierdzi Katarzyna Paluszkiewicz. Wraz ze wzrostem popytu rośnie też konkurencja Studia Figura, ale firma nie martwi się o brak chętnych do współpracy – zarówno ze strony klientek gabinetów, jak i franczyzobiorców.

Umiemy trafnie odpowiadać na potrzeby polskich klientek, mamy indywidualne podejście, kobiece wnętrza, sprawdzone produkty, dedykowane zabiegi i babskie eventy. Naszym plusem jest jednak także fakt, że dobrze się u nas czują kobiety-franczyzobiorcy – dajemy im dużą niezależność w prowadzeniu biznesu – tłumaczy Katarzyna Paluszkiewicz.

Każda właścicielka może sama zdecydować o wystroju wnętrza i wprowadzić coś od siebie, zgodnie z potrzebami swojej osobowości. Franczyzodawca nie zabrania też wprowadzania dodatkowych usług, typu masaże manualne czy stylizacja paznokci. Dowolna jest liczba zatrudnianych pracowników. Swobodnie można także kształtować cennik, dostosowując go do rynku, na którym się działa.

Naszym najważniejszym wyróżnikiem jest jednak to, że naszym franczyzobiorczyniom mówimy "idź do Studia Figura, policz klientki, i dopiero wtedy podejmij decyzję". Współczesne kobiety nie chcą tylko obietnic, że to dobry biznes. Chcą dowodów. I my im dajemy takie dowody w postaci pracujących studiów – mówi Katarzyna Paluszkiewicz.

Firma nie pobiera procentu od przychodów. Franczyzobiorcy zobowiązani są jedynie do uiszczania comiesięcznej opłaty w wysokości 80 zł netto. Poza tym na start inwestują w wyposażenie lokalu. Jeżeli ma on ok. 100-130 m2, to inwestycja sięgnie od 120 do 170 tys. zł netto.

Do tego Studio Figura obiecuje wyłączność terytorialną.

Duże aglomeracje dzielimy na dzielnice, a w mniejszych miastach nie można otwierać gabinetów w promieniu 7 km, ale to zależy od specyfiki miejscowości – tłumaczy Katarzyna Paluszkiewicz.

Dodaje ona, że dzięki umieszczeniu medycyny estetycznej w ofercie kilka lat temu, zwrot z inwestycji w gabinet Studia Figura jest szybszy i przy pełnym wyposażeniu studia wynosi ok. 5-6 miesięcy, a przy podstawowym – 7-9 miesięcy.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz