Freedom mierzy się z huraganem

Franczyzodawca Freedom Nieruchomości skupia się obecnie przede wszystkim na wspieraniu rekrutacji pracowników prowadzonej przez franczyzobiorców, a także ich lepszym przygotowaniu do pracy i pozyskiwania nieruchomości. W tym celu wykorzystywane są m.in. gry strategiczne.
Sobota
05.08.2017
Franczyzodawca liczy kolejne otwarcia, a franczyzobiorcy się szkolą, np. biorąc udział w grach strategicznych.
 

Pod szyldem Freedom działa obecnie 39 biur nieruchomości, z czego 36 należy do franczyzobiorców. Ostatnie otwarcia miały miejsce w Wadowicach i Gdańsku. W rozwoju kolejnych biur pomóc mają szkolenia menedżerskie, wzmacniające umiejętności zarządzania zespołem. – Naszym celem jest budowanie oddziałów, które staną się wiodącą i rozpoznawalną marką wśród biur nieruchomości w danym regionie. Do tego przyczyni się systematyczne pozyskiwanie nieruchomości w systemie umów na wyłączność. W tym celu oddziały potrzebują dobrego zespołu sprzedażowego – i idąc wyżej – menedżera, który będzie sprawny w rekrutacji i zarządzaniu zespołem sprzedażowym – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska, dyrektor ds. franczyzy Freedom Nieruchomości.

Franczyzodawca skupia się obecnie przede wszystkim na wspieraniu rekrutacji pracowników prowadzonej przez franczyzobiorców, a także ich lepszym przygotowaniu do pracy i pozyskiwania nieruchomości. W tym celu wykorzystywane są m.in. gry strategiczne, jak ta o nazwie „Huragan Katrina”, w której ostatnio wzięli udział franczyzobiorcy i menedżerowie oddziałów Freedom Nieruchomości.
– Gra jest metaforą problemów, które spotykają każdego zarządzającego jakąkolwiek grupą ludzi lub projektem. Rozgrywka toczy się przede wszystkim wokół nagłych zagrożeń, konieczności podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu, wzajemnego blokowania działań, ustalania priorytetów i trudności oceny danej sytuacji – tłumaczy Agnieszka Dąbrowska.

Uczestnicy walczą o uratowanie jak największej liczby ludzi przy jednoczesnym zlikwidowaniu pojawiających się zagrożeń. Pięcioosobowe grupy, którymi kierują liderzy, współpracują ze sobą, dynamicznie dzieląc się obowiązkami. Za wykonane zadania otrzymują punkty, które służą do nabywania dodatkowych kart pomocy. Czas i możliwości są jednak ograniczone, a dodatkową presję wywierają sąsiadujące grupy. Wynikiem całego zespołu jest dorobek najsłabszego gracza, co wymusza na uczestnikach wspieranie tych, którzy w danym momencie potrzebują największej pomocy. Gra podkreśla też znaczenie komunikacji i wagę podejmowania trudnych decyzji, które mogą zaważyć na losach całej grupy. Zdaniem franczyzodawcy, tego typu szkolenia zdecydowanie pomogą partnerom Freedom Nieruchomości uzyskiwać większą rentowność oddziałów.


POPULARNE NA FORUM

Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017