Zanim rzucisz etat i założysz firmę zrób test, czy nadajesz się na przedsiębiorcę. Przeczytaj, jak krok po kroku otworzyć prywatny parking, sklep odzieżowy, kebabownię, biuro rachunkowe i szkołę tańca. Podpowiadamy, jak ściągnąć pomysł na biznes z zagranicy. Analizujemy, ile można zarobić na wynajmie lokali. Bilet na Targi Franczyza gratis!
 

We wrześniowym wydaniu 9/2017 (151)

RAPORT SPECJALNY

Rzuć etat, załóż firmę
Co trzeci Polak chciałby założyć własną firmę – tak wynika z badań. Co zrobić, aby znaleźć się w gronie tych, którzy naprawdę się na to odważą?

Test psychologiczny
Czy masz osobowość przedsiębiorcy? Sprawdź!

SUPERTEMAT

Zakupy po nowemu
Handel artykułami spożywczymi nie należy do branż, które intuicyjnie kojarzyłyby się z innowacjami i nowymi technologiami. Franczyzodawcy z tego rynku postanowili jednak przełamać stereotyp.

Franczyzobiorca za kasą
Przedsiębiorcy ze smykałką do handlu nie będą mieli problemu ze znalezieniem pomysłu dla siebie we franczyzie handlowej. Na tym rynku jest z czego wybierać.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Bacówka Towary Tradycyjne, Carrefour, Chata Polska, Czas na herbatę, Delikatesy Centrum, E.Leclerc, Groszek, Husse, Spar.

STAŁO SIĘ

Jesień w biznesie
Odpoczęliście? To do pracy. Na pocieszenie: z wakacji wracają nie tylko przedsiębiorcy, lecz także klienci. Biznes czeka!

TARGI FRANCZYZA

POMYSŁY NA FIRMĘ

Szum pieniędzy
Zwykła suszarka do włosów sprawiła, że życie sióstr Sielickich i Anny Skórzyńskiej diametralnie się zmieniło. Stworzyły produkt, który dziś sprzedaje się świetnie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Biznes dobrze policzony
Minęły czasy, kiedy rachunkowość kojarzyła się z księgami. Współczesna rachunkowość to nowoczesne technologie, stale aktualizowana wiedza i efektywne zarządzanie biznesem. Tax Care wie, jak otworzyć i poprowadzić takie biuro.

Zyski chodzą parami
Większość franczyzobiorców Vistuli otwiera też sklep Wólczanki. Dla właściciela marek to potwierdzenie jakości konceptu, a dla franczyzobiorców – szansa na zwiększenie skali biznesu. Ale również wyzwanie.

Otwieramy kebabownię
Franczyza Berlin Döner Kebap to pomysł na biznes dla osób o zasobnym portfelu. Na inwestycję trzeba mieć co najmniej 300 tys. zł.

Zaparkowany majątek
Trudno policzyć, ile jest w Polsce miejsc parkingowych, ale jedno wiadomo na pewno – ciągle za mało. Otwarcie parkingu wydaje się więc dobrym biznesem. Ale czy łatwym?

Konkurencja na parkiecie
Właściciel szkoły tańca nie musi posiadać stopnia mistrzowskiego w tańcu ani nawet samodzielnie prowadzić zajęć z kursantami. Może do tego zatrudnić instruktorów. Ale wówczas trudniej będzie mu wyjść na swoje.

E-FIRMA

Kayakiem do fortuny
Twórcy Kayak.pl postawili na specjalizację – uruchomili wyszukiwarkę ofert podróży. Debiut w tej branży będzie dziś na pewno trudny, bo jest ona zdominowana przez międzynarodowych graczy. Kluczem do sukcesu może okazać się zawężenie zakresu usług.

MÓJ FRANCHISING

Łatwo przyszło, dobrze poszło
Dziewięć lat temu Anna Hass wygrała placówkę partnerską w konkursie Eurobanku. Dziś ma trzy placówki i należy do sprzedażowej czołówki banku.

Biznes w dobrym towarzystwie
Przy wsparciu silnego partnera firma rośnie szybko i bezpiecznie – mówi Jakub Sosiński, prezes zarządu Natural Quelle, franczyzobiorca kilkunastu punktów eSmoking World.

WŁASNY BIZNES

Biznesmen na biegunie
– Nie miałbym nic przeciwko temu, by dzisiaj zaczynać jako przedsiębiorca. I wcale nie musiałoby to być
w Polsce. Biznes nie ma granic – mówi Marek Kamiński, polarnik i właściciel firmy z branży sanitarno-grzewczej.

OD ZERA DO MILIONERA

Bratobójcza walka o firmę
Adolf Dassler miał zostać piekarzem, tak jak wymarzył sobie jego ojciec. Ale postawił na swoim.
W pralni należącej do matki zaczął produkować skórzane buty dla sportowców. Tak powstał Adidas.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Jak sobie radzić z trudnym klientem
Nie unikniemy z nim konfrontacji. Zwykle pojawia się nagle, w najmniej oczekiwanym momencie. Ale są skuteczne sposoby na to, żeby sobie z nim poradzić. Sprawdź jakie.

ABC FRANCZYZY

Pomysł na biznes z zagranicy
A gdyby tak ściągnąć do Polski zagraniczną markę i rozwijać ją we franczyzie? To może się udać, pod warunkiem że odpowiednio zaplanujemy swoje działania.

LOKAL NA BIZNES

Zarabiamy na wynajmie
Inwestycja w lokal użytkowy może przynieść stabilne zyski. Ale pod warunkiem że dobrze wybierze się jego lokalizację. Na co należy zwrócić uwagę?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748