Zbij majątek na franczyzie

Prezentujemy 200 pomysłów na firmę we franczyzie. Radzimy, jak wybrać biznes dla siebie i opracować biznesplan. Krok po kroku otwieramy kawiarnię, gabinet SPA, agencję social media, pizzerię oraz sklep dla wegetarian. Pascal Brodnicki zdradza, jak rozkręcić biznes na Youtubie. Bilet na Targi Franczyza gratis!
 

W październikowym wydaniu 10/2017 (152)

RAPORT SPECJALNY

Zbij majątek na franczyzie
Na licencji franczyzowej można otworzyć niewielki biznes, który będzie dodatkowym źródłem dochodu. Ale można też iść na całość i dzięki franczyzie prowadzić interesy na dużą skalę.

TARGI FRANCZYZA

Postaw na swoim
Szukasz pomysłu na biznes? Znajdziesz go na XV Targach Franczyza w Warszawie, największym franczyzowym wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej.

STAŁO SIĘ

Byle do przodu
Potrzeba młotka wytrwałości, by wbić gwóźdź sukcesu. Zwłaszcza gdy za oknem szaro i nic się nie chce. I nie wszystko wychodzi.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy franczyzową kawiarnię
Własna kawiarnia to marzenie wielu osób. Przede wszystkim to jednak biznes, do prowadzenia którego trzeba się przygotować. Pomoże w tym franczyza.

Zarobić na urodzinach
Handel gadżetami imprezowymi może być dochodowym zajęciem.
W tym biznesie nie wystarczy jednak otworzyć sklep i biernie czekać na zyski – bo mogą się nie pojawić. Klientowi trzeba wyjść naprzeciw.

Spożywczak z przepisu
Kiedyś do prowadzenia sklepu spożywczego wystarczyła tzw. smykałka. Dziś biznesową intuicję właściciela wspomagają profesjonalne narzędzia i usystematyzowana wiedza o kliencie. O ile jest to spożywczak we franczyzie.

Cała para w zyski
Sklep eSmoking World może przynieść nawet 10 tys. zł dochodu. Biznes jest na tyle łatwy, że 80 proc. franczyzobiorców prowadzi więcej niż jedną placówkę. Branży dodatkowo sprzyjają przepisy.

Wędliny bez mięsa za pieniądze internautów
Roślinne wędliny to strzał w dziesiątkę. Sklep mięsny bez mięsa wsparło ponad tysiąc pięćset osób, jeszcze zanim został otwarty.

Nietypowe SPA
Salon floatingu to na razie niszowy biznes, mimo że sympatyków tej formy relaksu przybywa lawinowo. Szczególnie warto otworzyć go w dużym mieście.

Pożyczą najlepszym
Franczyzodawca sieci pizzerii Stopiątka postanowił zainwestować 1,5 mln zł w otwarcia franczyzowych lokali. Komu udzieli wsparcia?

Ile zarabia agencja social media?
Media społecznościowe kryją ogromny potencjał biznesowy, dlatego przybywa firm specjalizujących się w ich obsłudze. Wciąż jest jednak miejsce dla nowych graczy.

E-FIRMA

Podpatrzone na Zachodzie
Założyciele Pyszne.pl pomysł na biznes podpatrzyli u naszych zachodnich sąsiadów. Postanowili przenieść na polski grunt ideę serwisu, który ułatwiał życie młodym Niemcom.

Firma na tapecie
Ludzi, którzy chcą urządzić swoje własne cztery kąty w nietuzinkowy sposób, przybywa. Pomysłodawcy e-sklepu LoveYourWall.pl wyszli im naprzeciw. Ile można zarobić na sprzedaży designerskich tapet?

SUPERTEMAT

Pieniądze dla wytrwałych
Branża nieruchomości ma się dobrze, ale sieci franczyzowych na rynku ubywa. Co się właściwie dzieje?

Licencja na sprzedawanie
Oferty franczyzodawców z branży nieruchomości różnią się zarówno zakresem wsparcia, jak i proponowanymi metodami współpracy z klientami. Przed wyborem partnera, warto poznać jego strategię.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Freedom Nieruchomości, Investor Nieruchomości, Metrohouse, Północ Nieruchomości, Re/Max, Grupa WGN.

Turystyka daje zarobić
Tegoroczny sezon dla biur podróży był wyjątkowo udany. Franczyzobiorcy dużych sieci turystycznych już latem zrealizowali roczne plany sprzedaży.

Biznes na wakacjach
Szansę na przystąpienie do sieci mają zarówno już działające na rynku biura podróży, jak i nowicjusze. Franczyzodawcy dadzą im wszelkie narzędzia do rozwoju biznesu.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Wakacje.pl, My Travel, Travel Shops, Wakacyjny Świat,Travelplanet, Grupa Hotelowa Orobis.

MÓJ FRANCHISING

Zamiast etatu, własna firma

Koncept franczyzowy Komfortu przyciąga do siebie pracowników firmy. Wielu partnerów sieci przeszło na własną działalność z etatu.

WŁASNY BIZNES

Pascal Brodnicki rozkręca biznes na Youtubie
– Myślę, że da się zarabiać na YouTubie tyle, żeby z tych pieniędzy żyć na przyzwoitym poziomie – mówi Pascal Brodnicki, kucharz, pomysłodawca kanału kulinarnego Tuba Smaku.

OD ZERA DO MILIONERA

Cesarz herbaty
Thomas Lipton za zaoszczędzone przez lata pieniądze kupił bilet na rejs za ocean. Z podróży przywiózł do Europy nowy gatunek herbaty, która kompletnie odmieniła jego życie.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

361 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Firma dobrze policzona

Nawet z pozoru błyskotliwy pomysł na biznes może nie przeżyć zderzenia z rynkowymi realiami. Dlatego przed wcieleniem w życie warto go najpierw przetestować – na papierze.

ABC FRANCZYZY

Jak wybrać franczyzę dla siebie?
Ile zarobię? – chcą zwykle wiedzieć już na starcie kandydaci na franczyzobiorców. A to wcale nie jest najważniejsza kwestia.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748