Północ w kolejnych miastach

Sandra Donart przystąpiła do sieci Północ z planami otwarcia kilku biur nieruchomości. Jak twierdzi, na kaliskich portalach przewija się średnio 400 ogłoszeń. Zamierza przejąć 10 proc. rynku, czyli 40 umów w miesiącu.
Poniedziałek
18.12.2017
Sieć biur nieruchomości zyskuje nowych partnerów. Jesienią marka weszła do Kłodzka, Tychów i Kalisza.
 

We wrześniu – Kłodzko, w październiku Tychy, w listopadzie – Kalisz. Tak wygląda bilans jesiennych otwarć sieci Północ Nieruchomości. Wcześniej w tym roku na przystąpienie do konceptu zdecydowali się m.in. właściciele biur nieruchomości z Częstochowy, Siedlec i Bolesławca. Franczyzodawca musiał jednak również pożegnać się z kilkoma partnerami. Jak tłumaczy, część z nich okazała się nierzetelna, ale byli i tacy, których wizja biznesu nie pokrywała się z wytycznymi franczyzodawcy.
Obecnie większość naszych nowych franczyzobiorców stanowią przedsiębiorcy, którzy już wcześniej prowadzili działalność w branży. Nadal jednak ok. 70-80 proc. naszych partnerów to osoby, które wraz z nami zaczynały swoją przygodę z branżą nieruchomości. To pokazuje, że licencja franczyzowa pozwala odnieść sukces nawet bez wcześniejszego doświadczenia w danej dziedzinie – mówi Andrzej Jakliński, dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu Północ Nieruchomości.

Ostatnie z otwarć miało miejsce w Kaliszu, gdzie biurem pod żółtym szyldem zarządzają Sandra i Mariusz Donart. Jak twierdzi Andrzej Jakliński, Wielkopolska jest województwem z ogromnym potencjałem gospodarczym.
Decyduje o tym wysoka – na tle kraju – zamożność mieszkańców, atrakcyjne usytuowanie względem stolic europejskich oraz dobrze rozwinięta sieć dróg i autostrad. Z tego względu już od dłuższego czasu szukaliśmy kolejnego, odpowiedniego partnera w tym regionie – tłumaczy.

Franczyzobiorcy przyznają, że zanim zdecydowali się na konkretnego franczyzodawcę, długo badali rynek. Wśród argumentów, które przeważyły na korzyść marki Połnoc, był m.in. fakt, że w bliskim regionie nie było jeszcze placówki tej sieci, a franczyzobiorcy od początku planowali kolejne otwarcia w sąsiednich miastach.
Na rynku kaliskim biura pośrednictwa bazują głównie na poleceniach poprzez wyrobioną pozycję przez lata pracy. My natomiast, bazując na doświadczeniach Północ Nieruchomości, chcemy prowadzić bardzo zdecydowane działania w celu pozyskiwania ofert z rynku. Z moich obserwacji wynika, że mamy pełny monopol na takie działania, co skutkować powinno dobrymi wynikami sprzedaży – mówi Sandra Donart. – Na kaliskich portalach przewija się średnio 400 ogłoszeń. Nasz cel to przejęcie 10 proc. rynku, czyli 40 umów w miesiącu.

Opłata wstępna w sieci Północ wynosi 999 zł. Taką samą kwotę franczyzobiorcy odprowadzają do centrali w ramach opłaty miesięcznej. Minimalna kwota inwestycji we franczyzowe biuro nieruchomości wynosi od 10 do 15 tys. zł. Ostateczna wielkość wydatków zależna jest od wielu czynników, jak choćby powierzchnia biura, liczba pracowników i lokalizacja.
Samodzielny biznes będzie potrzebował mniej więcej sześciu miesięcy, aby zacząć generować zyski. Czas ten w przypadku wejścia w biznes franczyzowy jest zazwyczaj krótszy i wynosi ok. trzech miesięcy, gdyż dostajemy sprawdzone know-how oraz dostęp do bazy nieruchomości i klientów ich poszukujących. W początkowym okresie niezwykle ważne jest zaangażowanie partnera w pozyskiwanie ofert nieruchomości i budowanie zespołu agentów – mówi Andrzej Jakliński.


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017