Długi staż / Północ Nieruchomości działa na rynku od 1999 roku. Sieć liczy 70 oddziałów, które łącznie zatrudniają ponad 250 osób.
Czwartek
13.10.2022
Tomasz Wiśniewski działa pod szyldem Północ Nieruchomości, ale swój biznes firmuje także własnym nazwiskiem.
 

Tomasz Wiśniewski, dyrektor oddziałów Północ Nieruchomości w Gdańsku i Żukowie, z firmą jest związany od stycznia 2016 roku. Pracę w niej rozpoczął jako agent. Pierwsze sukcesy odniósł jeszcze w tym samym roku.

– Obecny prezes Północ Nieruchomości w styczniu mnie szkolił, a w grudniu już wręczał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskim rankingu sprzedażowym – wspomina Tomasz Wiśniewski.

Jak ryba w wodzie

Wcześniej też przez dwa lata pracował w sprzedaży, ale w branży odzieżowej. W Północ Nieruchomości od razy poczuł się jak ryba w wodzie. Już po dwóch latach pracy został najmłodszym dyrektorem, a po trzech latach od momentu rozpoczęcia współpracy otworzył kolejną lokalizację.

– Obecnie już piąty rok działam jako dyrektor dwóch oddziałów. Oba zajmują czołowe miejsca w Polsce – mówi Tomasz Wiśniewski.

We współpracy z siecią Północ Nieruchomości najbardziej ceni to, że z jednej strony dzięki niej ma możliwość współtworzenia ogólnopolskiej marki i korzysta ze wszystkich dobrodziejstw przynależności do firmy, która już wyrobiła swoją pozycję na rynku. Natomiast z drugiej strony Północ Nieruchomości daje mu dużą niezależność.

– Jestem partnerem marki, ale swoje oddziały firmuję własnym nazwiskiem, na które od kilku lat ciężko pracuję – mówi Tomasz Wiśniewski.

Jest też członkiem rady dyrektorów działającej w sieci i głęboko wierzy w rozwój firmy.

– Cały czas się rozwijamy i nie zamierzamy zwalniać tempa. Myślę też o kolejnych lokalizacjach. Nie ma mocnego oddziału w Gdyni. Może to Gdynia będzie naszą kolejną lokalizacją? – mówi Tomasz Wiśniewski.

Dobra stabilizacja

Jego zdaniem nieruchomości to bardzo stabilny rynek, który daje duże możliwości. W ostatnich latach można było na nim zaobserwować szybki wzrost cen i duży popyt. Wszystko dzięki niskiemu WIBOR-owi i dużej dostępności kredytów.

– Wiele osób w tym czasie spełniło swoje marzenia i kupiło nieruchomość. Teraz wszystko wraca do normalności – uważa Tomasz Wiśniewski.

Dodaje, że szaleństwo, które można było zaobserwować w ostatnich latach nie było dobre.

– Mam nadzieję, że rynek się ustabilizuje i będziemy mieli do czynienia z takim, który jest powodowany naturalnymi potrzebami, a nie spełnianiem zachcianek, ku którym pojawiło się mnóstwo okazji. Przy niskich stopach i wysokiej zdolności kredytowej każda nieruchomość znajdowała odbiorcę. Dzisiaj jest trochę trudniej – mówi Tomasz Wiśniewski.

Uważa on, że nie ma szans na spadek cen nieruchomości, biorąc pod uwagę wysoką inflację oraz stawki za materiały.

– Oczywiście możemy mieć do czynienia z delikatną korektą w przypadku niektórych nieruchomości, ale generalnie ceny pozostaną stabilne – mówi Tomasz Wiśniewski.

Dodaje, że w takich czasach jak obecnie, rośnie znaczenie dobrych agentów, czyli takich, którzy mają dużą wiedzę.

– Tylko takie osoby mają rację bytu na dzisiejszym rynku. Dlatego warto inwestować w swój rozwój – radzi Tomasz Wiśniewski.

Północ Nieruchomości działa na rynku od 1999 roku. Sieć liczy 70 oddziałów, które łącznie zatrudniają ponad 250 osób. Firma oferuje dwa modele współpracy – franczyzę premium i na próbę. Oddziały premium to większe placówki, w których pracuje od kilku do ponad dwudziestu doradców. Natomiast franczyza na próbę to propozycja dla osób, które chcą działać pod brandem Północ Nieruchomości, ale nie muszą wynajmować lokalu ani zatrudniać pracowników.

WIZYTÓWKA SIECI PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI

Sieć agencji nieruchomości.

  • Liczba oddziałów franczyzowych: 70
  • Kwota inwestycji: do 20 tys. zł w przypadku franczyzy premium i 2 tys. zł przy franczyzie na próbę

Tomasz Wiśniewski, dyrektor oddziałów Północ Nieruchomości w Gdańsku i Żukowie / "Obecny prezes Północ Nieruchomości w styczniu mnie szkolił, a w grudniu już wręczał nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskim rankingu sprzedażowym".
Dominika Pronarska
dziennikarz