Najlepszy czas na FIGURĘ!

Ponad 150 gabinetów w Polsce, 800 na świecie. Kolejne 40 otwarć w pierwszym kwartale 2018 roku. Wzrost liczby multiwłaścicielek, które otwierają swoje drugie i kolejne placówki Studio Figura.
 

Planowana na ten rok ekspansja na rynek USA, Chile i państw Zakaukazia.
Do tego stale rosnące zainteresowanie najbardziej rozwijającymi się branżami na świecie: fitness i wellness, eko produkty i nowe technologie, branżami które Studio Figura łączy w jednym koncepcie.

Promujemy zdrowy styl życia, posiadamy własną linię suplementów i kosmetyków powstałych tylko z naturalnych składników. Jako producent urządzeń wykorzystujemy najnowsze na skalę światową rozwiązania technologiczne. Jednocześnie dostrzegamy, że coraz więcej kobiet dba o poprawę wyglądu i swojej sylwetki. Wszystko to przekłada się na wzrost zainteresowania naszym konceptem, bowiem perspektywy są bardzo obiecujące – mówi Magdalena Skarbecka, marketing menedżer Studio Figura.

Często spotykamy się z pytaniem "w czym kryje sie sekret Studio Figura?"
Studio Figura International to ponad 11 lat doświadczenia. To sprawdzony koncept prowadzenia biznesu i dawania klientkom REZULTATÓW a nie OBIETNIC. Tworzenie profesjonalnych gabinetów modelowania sylwetki dla kobiet. Do Studia nie przychodzi się "poćwiczyć" ale uzyskać efekt, zrealizować swój cel (stracić kilogramy, centymetry w obwodzie, ujędrnić ciało, pozbyć się cellulitu, poprawić ciało po ciąży itp.). Pomaga w stym przeszkolony personel, dobierając odpowiednio program treningowo- zabiegowy na najwyższej klasy stacjach treningowych, indywidualną 3 etapową dietę, kosmetyki i suplementy.

W ramach pakietu franczyzowego franczyzobiorca otrzymuje know-how oraz ma zapewnione cykliczne szkolenia. Uzyskuje również dostęp do platformy SF, która pomaga zarządzać gabinetem. Platforma dzieli się dwie części: panel do prowadzenia i kontrolowania biznesu oraz panel dietetyczny do generowania diet. Program wylicza kalorie, kompletuje tygodniową dietę, uwzględniając wszelkie alergie, dysfunkcje i schorzenia.

Gabinet można otworzyć za 170 - 180 tys. zł netto w wersji BASIC lub 180-250 tys. zł netto w wersji COSMETOLOGY. Opłata wstępna wynosi 6 tys. zł. W tej kwocie mieszczą się 4 filary pomocy (m.in. koszty projektu aranżacji lokalu, weryfikacja umów, szkolenia, pomoc w pozyskaniu środków finansowych). Franczyzodawca zapewnia, że Studio Figura generuje zyski w przedziale 12 - 35 tys. zł, co przekłada się na zwrot z inwestycji po około 9 - 14 miesiącach od otwarcia.


– Nasze gabinety są rentowne od samego początku. Po pierwszym miesiącu zazwyczaj nie tylko zarabiają na koszty stałe, lecz także generują 5 - 7 tys. zł zysku – zapewnia Magdalena Skarbecka, marketing menedżer Studio Figura.

Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą marki powinna dysponować lokalem (własnym lub wynajętym) o powierzchni 100 - 150 m2. Zestaw Basic, z którym można rozpocząć działalność to min. 10 stacji zabiegowo- treningowych. Urządzenia można wziąć w leasing, dzięki czemu wystarczy posiadać w gotówce tylko 5 - 35% ich wartości. To znaczenie obniża koszt początkowej inwestycji.

Gabinety Studia Figura znajdują się w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach (np. Truskolasy zamieszkałe przez 2,8 tys. mieszkańców) oraz w dużych aglomeracjach jak np. Warszawa. – Naszymi franczyzobiorcami najczęściej zostają klientki Studiów Figura, które są zadowolone z uzyskanych rezultatów i wiedzą, że nasz koncept jest sprawdzony i skuteczny – mówi Magdalena Skarbecka.

Studio Figura International to sprawdzony sposób na biznes. Marka Studio Figura jest dobrze rozpoznawalna w Polsce i na świecie, a firma w swoim najlepszym momencie rozwoju.

To nie my szukamy inwestorów, to inwestorzy szukają nas. Są to w przeważającej liczbie dotychczasowe klientki, które widząc swoje rezultaty i efekt jaki osiagnęły w koncepcie SF postanowiły prowadzić własny biznes - ten biznes!