Na czym zarabiają Polacy?

Przedstawiamy pomysły na firmę, na których można zarobić duże pieniądze. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć winiarnię, szkołę podstawową, restaurację Sphinx i sklep sportowy,. Ujawniamy fakty i mity dotyczące franczyzy. Radosław Majdan zdradza przepis na sukces w biznesie. Bilet na targi franczyzowe gratis!
 

W marcowym wydaniu 3/2018 (157)

RAPORT SPECJALNY

Na czym zarabiają Polacy?

Odrobina branżowej klasyki, szczypta technologii i sprawdzony przepis na finansowy sukces. Przedsiębiorcy znad Wisły mają swoje sposoby, by pomóc szczęściu w biznesie.

TARGI FRANCZYZOWE

Wybierz pomysł, zrób biznes
Katowice to najlepsze w tym miesiącu miejsce na znalezienie pomysłu na własną działalność. W dniach 23-24 marca odbędą się tam regionalne Targi Franczyzy Pomysł na Firmę.

SUPERTEMAT

Rodzice nie skąpią, biznes się kręci
Przedsiębiorcy z branży edukacyjnej nie mają chwili wytchnienia. Zmiany w oświacie zachodzą tak szybko, że co dostosują swoje biznesy do aktualnej sytuacji, znów nadchodzi nowe.

17 sprawdzonych pomysłów na własną szkołę, przedszkole i centrum nauczania
W artykule opisane są warunki współpracy z: Bricks4Kidz, Brain Child Learning, Brazylijskie Szkółki Piłkarskie, Early Stage, Edukido, Edu Szkoła Szybkiego Czytania i technik pamięciowych, Early Math, Giganci Programowania, Komputrilo Akademia Komputerowa, Mała Lingua & Lingua TeenS Space, MathRiders, Moose CJO, Open School, Przedszkole pod Magnolią, Socatots, Szkoła Matematyki 2plus2, TwójRobot.pl.

Dziecięca oferta, dojrzała franczyza
Odzież i zabawki to typowy asortyment konceptów franczyzowych z branży dziecięcej. W artykule opisane są warunki współpracy z: 5.10.15, Coccodrillo, Kanz, Reporter Young, Toy Planet, Wyspa Szkrabów, Modry Słoń.

Korzyści z nauki, czyli otwieramy prywatną szkołę
Właściciel prywatnej szkoły musi przedrzeć się przez gąszcz przepisów. Przysłowie „obyś cudze dzieci uczył”, niekoniecznie okaże się biznesowym przekleństwem.

STAŁO SIĘ

Ta ostatnia niedziela
W marcu warto patrzeć w kalendarz. Inaczej można pocałować klamkę.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zarabiać ze Sphinxem
Franczyzobiorcy Sphinksa muszą zdać egzamin, zanim licencjodawca pozwoli im poprowadzić lokal.
Czy w zamian za wysiłek (i wydatki na inwestycję) dostaną sprawdzony przepis na biznes?

Pieniądze ukryte w prywatnej bibliotece
Profesjonalne doradztwo czytelnicze to coraz popularniejsza usługa, z której korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Idealny doradca powinien orientować się m.in. w literaturze pięknej, aby móc stworzyć klientowi bibliotekę na miarę jego potrzeb. A ile zarobi?

Pasjonat wyda ostatni grosz
Sklep z profesjonalnym asortymentem turystycznym szybciej sprawdzi się w dużych miastach, gdzie mieszka więcej zamożnych ludzi. Co zrobić, żeby przyciągnąć klientów?

Klient pije, licznik bije
Jak zwabić klienta do lokalu na kieliszek dobrego wina i sprawić, by zapomniał się w ferworze degustacji? Właściciele Easy Wine i Easy Beer znaleźli na to sposób. Zdradzą go
swoim franczyzobiorcom.

E-FIRMA

Kasa do podziału
Zapłać, a my ci oddamy. A przy okazji zarobimy. Taka idea przyświecała twórcy platformy Planet Plus. Na ile okazała się skuteczna?

MÓJ FRANCHISING

Awans na swoim
– Dzięki franczyzie przeszłam do wyższej ligi i awansowałam
we własnej firmie – mówi Joanna Babiło, franczyzobiorczyni Tax Care z Gryfic.

Ludzka twarz biznesu
Marcin Szyca od kilkunastu lat jest franczyzobiorcą Eurobanku, a od kilku lat rozwija klinikę neurorehabilitacji. W każdym ze swoich biznesów stara się dostrzec człowieka.

WŁASNY BIZNES

Najpierw satysfakcja, później kasa
– Nigdy nie myślę najpierw o pieniądzach. Mogę robić tylko to, co sprawia mi przyjemność i czego nie musiałbym się później wstydzić. A zyski dopiero mogą z tego wynikać – mówi Radosław Majdan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, twórca marki perfum Vabun.

BIZNES STYLE

Firma na dopingu
Motywacji potrzebuje zarówno przedsiębiorca, jak i pracownik. Jak pobudzić do działania siebie i swój zespół?

OD ZERA DO MILIONERA

Pułkownik od kurczaków
Uśmiechnięty staruszek z bródką z logo KFC istniał naprawdę. Choć pułkownik Harland Sanders biznes swojego życia otworzył dopiero po czterdziestce, to zdążył stworzyć markę, którą poznał cały świat.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

365 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FRANCZYZY

Fakty i mity o franczyzie
Samograj do zarabiania łatwych pieniędzy czy kosztowna inwestycja i pozorna samodzielność? A może żadne z powyższych? Czas ostatecznie oddzielić fakty od mitów dotyczących biznesu na licencji.

ABC FIRMY

Cudzoziemca zatrudnię

Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce może już być liczona w milionach. Jak legalnie zatrudnić obcokrajowca?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748