Bonusy na start
Teletorium, sieć stoisk z akcesoriami GSM, liczy obecnie 240 punktów franczyzowych. Ma ambitny plan rozbudowania sieci do 350 placówek do końca 2020 roku. Pomóc ma w tym nowy projekt Teletorium, o nazwie „ABC przedsiębiorczości”.
Adresatami oferty są przede wszystkim absolwenci szkół średnich, uczelni wyższych oraz studenci zaoczni, usiłujący znaleźć miejsce na rynku pracy i chcący spróbować swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu.
– Bardzo często młody przedsiębiorca musi zmierzyć się nie tylko z „wytropieniem” rynkowej niszy, lecz także z brakiem środków finansowych czy narzędzi będących podstawą do rozwoju firmy – mówi Marek Kaczmarek, członek zarządu Teletorium. – Wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom i przygotowaliśmy ofertę dla potencjalnych franczyzobiorców, obejmującą promocyjne warunki współpracy.
Na czym polega ten projekt? Otwierając nowy punkt, Teletorium będzie przeprowadzać rekrutację na stanowisko menedżera, który zostanie zatrudniony na trzymiesięczny okres próbny.
– W tym czasie wyszkolimy go i poznamy jego możliwości, a z drugiej strony on też przyjrzy się specyfice tej pracy – wyjaśnia Marek Kaczmarek.
Menedżer będzie oczywiście dostawał pensję, składającą się ze stałej podstawy oraz prowizji od sprzedaży. Po trzech miesiącach obie strony zdecydują, czy chcą podpisać umowę franczyzową. Jeśli nie – menedżer może odejść z pracy, bez żadnych konsekwencji.
– Albo, jeśli nie zdecyduje się na franczyzę, ale jest dobrym pracownikiem, możemy mu zaproponować pracę w strukturach naszej firmy – dodaje Marek Kaczmarek.
Jeśli jednak kandydat zdecyduje się na franczyzę, obejmuje punkt, w którym dotychczas pracował. Jego zakup można rozłożyć na raty. Franczyzodawca otrzymuje też rabat na znajdujący się na stoisku towar – do 20 proc. Może również liczyć na 50-proc. rabat na opłaty licencyjne, przez rok prowadzenia działalności. A jeśli zdecyduje się otworzyć kolejny punkt, zostaje zwolniony z tych opłat na trzy miesiące. Jest też promocja na korzystanie z najnowszego rozwiązania technologicznego, wprowadzanego przez Teletorium, czyli Wirtualnego Sprzedawcy (stanowisko, na którym klient może dokonać na ekranie dotykowym wyboru i zamówienia towaru, bez konieczności korzystania z pośrednictwa sprzedawcy). Jeżeli franczyzobiorca zdecyduje się go zainstalować, otrzyma bonus w postaci sześciomiesięcznego użytkowania Wirtualnego Sprzedawcy bez opłat.
– Dajemy początkującym przedsiębiorcom gotowy punkt, bez konieczności inwestowania na starcie. To my ponosimy wszystkie koszty i ryzyko wyboru lokalizacji – podkreśla Marek Kaczmarek. .
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Handel smartphonami nie jest tak atrakcyjny biznesowo jak sprzedaż akcesoriów do telefonów. Żeby każdy model nie wyglądał tak samo, użytkownik inwestuje w dodatki.
W który biznes zainwestować – w tych wciąż zaskakujących nas czasach – aby zwiększyć swoje szanse na sukces i zyski? Przeczytaj w grudniowym numerze miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING".
W styczniowym numerze miesięcznika "FRANCHISING" prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na zyskowną knajpę, kawiarnię, pizzerię i lodziarnię we franczyzie.
Planujesz otwarcie własnej firmy, ale nie wiesz ile musisz mieć pieniędzy na ten cel? Podpowiadamy, jak to sprawdzić i nie dać się zaskoczyć niespodziewanym wydatkom.
Prezentujemy 10 pomysłów na nowe życie zawodowe dla 30- i 40-latków. Zdradzamy, kto może otworzyć McDonalda. Podpowiadamy, jak z sukcesem prowadzić naleśnikarnię, wypożyczalnię skuterów, sklep z telefonami i pasiekę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Biznes na małym rynku
dzieki za ostrzezenie to wazne by przestrzegac ludzi przed oszustami. Trzeba robic wszystko by emilinowac takich ludzi i takie firmy
Biznes na małym rynku
NIE POLECAM współpracy z firmą i4-mobile w Białymstoku w jakiejkolwiek formie (salon Play, Shop in Shop, doradca biznesowy B2B). Swoją opinię wyrażam NIESTETY na...
Zarabiać przez telefon
To prawda. Sama pracowałam w call center. Praca mocno stresująca, są tacy, którzy są bardzo mili, ale niektórzy...brak słów
Play się opłaca?
Zgadzam się z poprzedniczką. Dziś większość salonów oferuje bardzo zbliżone pakiety.
Pomysł jest - brak wiedzy o firmie..
Witam! Domyślam się, że takich tematów było bardzo dużo. Wiem, że każdy z tematów, problemów jest inny - więc postanowiłem napisać na forum. Liczę, że...
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?
A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?
Zarabiać przez telefon
Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.
Franczyza z Komputronik - czy to się może opłacać?
moim zdaniem nie, sprzedaż komputerów przeniosła się do sieci i raczej tam szukać należy inspiracji