Małpka znika / Od wielu miesięcy sieć Małpka walczy z problemami finansowymi.
Czwartek
12.07.2018
Małpka została multifranczyzobiorcą sieci Carrefour. Pierwszy sklep pod nowym szyldem działa już w stolicy. Tym samym Carrefour Polska ratuje markę z kłopotów.
 

- Strategia rozwoju sieci Carrefour na najbliższe lata zakłada dynamiczną ekspansję w formacie convenience, stąd nasza decyzja o podjęciu współpracy w niektórych lokalizacjach, w których wcześniej działały sklepy pod logo Małpka - komentuje Biuro Prasowe Carrefour Polska
Małpka rozpoczęła już współpracę z Carrefourem, ale planuje też rozmowy z innymi sieciami. Zdaniem prezesa spółki przeprowadzone analizy pokazują, że nie trzeba zmieniać lokalizacji sklepu, aby w wyniku zmiany szyldu na bardziej rozpoznawalny zagwarantować sobie 40-procentowy wzrost obrotów. Dlatego Małpka, chcąc ratować biznes, decyduje się na franczyzę.
Obie strony zakładają, że na tej współpracy zarobią.
- W tym modelu współpracy działa już pierwsza placówka zlokalizowana w Warszawie. Planowane są również kolejne otwarcia, o których Carrefour Polska będzie informować na bieżąco - poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska.
Lokalizacja sklepów pozostanie taka sama, ale dzięki umowie pod szyld Carrefoura przejdzie ok. 30 placówek.

Przypomnijmy, że od ponad pół oku firma nie była już w stanie zajmować się działalnością handlową. W spółce prowadzone jest postępowanie układowe - ma długi w wysokości ok. 113 mln zł. Wnioski złożone zostały przez właścicieli lokali, w których działały sklepy Małpka Express - z powodu opóźnień w płatnościach. Na dziś spółka zobowiązana jest do regulowania wszystkich nowych wierzytelności na bieżąco, za to egzekucja wcześniejszych długów, które mają zostać objęte układem, została wstrzymana. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 7 sierpnia br.
Według zapowiedzimedialnych prezesa spółki, szyld Małpki zniknie z rynku do końca lipca. Na nasze pytania, przesłane maile, biuro prasowe Małpka Express nie odpowiedziało.


Nowe szyldy / Na miejscu dawnych Małpek otwierane są sklepy Carrefour.
Joanna Konieczna