Sobota
04.08.2018
PSH Nasz Sklep kupił 100 proc. udziałów w sieci sklepów Aligator. Właścicieli i ajentów małych sklepów osiedlowych czekają zmiany.
 

Przedstawiciele Naszego Sklepu zapewniają, że będą to wyłącznie zmiany na dobre.

–  Przede wszystkim sklepy Aligatora mają teraz towar. Jego brak był największą bolączką właścicieli placówek –  mówi Rafał Melanowicz, dyrektor sklepów własnych PPHU Specjał Sp. z o.o. – Branding placówek na tą chwilę nie ulegnie zmianie. Sklepy będą zarządzane przez dział Nasz Sklep  zapewniają przedstawiciele biura prasowego PSH Nasz Sklep.

Sieć Aligator działa jako placówki własne i ajencyjne, w ofercie mają głównie alkohole, papierosy, przekąski, owoce i warzywa. – Zależy nam przede wszystkim na uruchomieniu w sklepach dawnego Aligatora kategorii freshowych, czyli stoisk typu mięso-wędliny oraz nabiałowych. Będziemy także poszerzać ofertę owoców i warzyw, aktualnie jest zbyt skromna – mówi Rafał Melanowicz. – W każdym sklepie będziemy także kolportować gazetkę, co według naszych doświadczeń znacząco podniesie obroty.

Dyrektor sklepów własnych uprzedza, że proces wdrażania zmian nie jest łatwy, bo wiąże się ze sporymi inwestycjami. – Musimy szacować każdą złotówkę – mówi Rafał Melanowicz. Na razie jednak nie chciał nam zdradzić wysokości oszacowanej inwestycji, bowiem jego zdaniem jest na to za wcześnie. – Obraz poniesionych kosztów jest w tym momencie niepełny dodaje.

22 sklepy sieci Aligator działają w 19 miastach, w województwie dolnośląskim, opolskim i śląskim. Placówki Aligatora zwykle mieszczą się na niewielkiej powierzchni, od 80 m2 do 120 m2. Pojedyncze placówki notują średnio 60-120 tys. zł obrotów miesięcznie.

Zmierzamy do tego, aby w sieci Nasz Sklep było jak najwięcej sklepów ajencyjnych, z doświadczenia naszego i przedsiębiorców wynika, że jest to najkorzystniejszy układ dla obu stron – mówi Rafał Melanowicz, dyrektor sklepów własnych.

Sklepy działają w bardzo dobrych lokalizacjach i mają spory potencjał – potwierdzają przedstawiciele biura prasowego PSH Nasz Sklep. – Liczymy na szybkie efekty wzrostu sprzedaży w tych placówkach handlowych. W planach Naszego Sklepu jest poszerzenie asortymentu szczególnie o pozycje sprawdzone w sklepach własnych Nasz Sklep, sądzimy że ich zaimplementowanie znacząco przyczyni się do wzrostu obrotów w tych sklepach. Aktualnie w sieci sklepów własnych jest ośmiu koordynatorów.

W miejscowościach, w których działają dawne Aligatory nie ma innych Naszych Sklepów. Konkurencją wewnętrzną dla nich są placówki Rabat Detal, nad którymi Grupa Kapitałowa Specjał przejęła niedawno kontrolę. W skład tej sieci wchodzi ok. 1,2 tys. sklepów franczyzowych zlokalizowanych w 12 województwach. To efekt nabycia od PGD większościowego pakietu akcji w spółce Rabat Detal przez spółkę Nasz Sklep, wchodzącą w skład GK Specjał.


Joanna Konieczna