Zgodnie z badaniem Criteo już 89 proc. ruchu generującego rezerwacje ofert last-minute pochodzi z tabletów i smartfonów. Klienci coraz chętniej zapisują się także na wizyty lekarskie przez internet. Tendencję tę zauważył T-Mobile, który oferuje przedsiębiorcom system rezerwacji online Bookings.
 

Aby wybrać odpowiedni hotel, z roku na rok przeglądamy coraz mniej stron, nasze tempo życia wzrasta, a na technologicznej rewolucji korzysta już nie tylko branża turystyczna. System rezerwacji online przyjmuje się we wszelkiego rodzaju zakładach usługowych, od salonów fryzjerskich po kluby fitness. Wobec takiego rozwoju biznesu w sieci nie trzeba było długo czekać na atrakcyjne rozwiązanie w tym zakresie dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy. Pojawiło się ono właśnie w ofercie T-Mobile, który klientom biznesowym proponuje pakiet Office 365 w korzystnym abonamencie, a w ramach pakietu – aplikację Bookings, pozwalającą na stworzenie systemu zapisów online. W jaki sposób działa ten program?

Kompleksowe narzędzie rezerwacji online

Bookings umożliwia stworzenie systemu rezerwacji wizyt przez internet oraz wprowadzenie oddzielnego kalendarza dla pracowników uwzględniającego wykonywane przez nich usługi oraz cenę każdej z nich. Dzięki temu klienci mogą zapisywać się o każdej porze, a przedsiębiorcy mają przejrzysty wgląd w grafik z dowolnego miejsca. Firmom, które zdecydują się na skorzystanie z oferty T-Mobile, operator zapewnia pomoc przy migracji danych do Office 365 i konfiguracji nowego środowiska. W ten sposób proponuje im kompleksowy wachlarz usług – zarówno w obrębie komunikacji, jak i cyfryzacji ich biznesu.

Dużym atutem aplikacji jest jej intuicyjność. Prosta obsługa sprawia, że czuwanie nad systemem zapisów przebiega wyjątkowo sprawnie. Dodatkowo dostęp do Bookings użytkownicy mają na wielu różnych urządzeniach. Umożliwia to komfortowe korzystanie z systemu nawet osobom prowadzącym jednoosobową działalność,  gospodarczą, np. hydraulikom czy korepetytorom, którzy nie posiadają własnego lokalu usługowego, a do harmonogramu zaglądają w biegu – pomiędzy jednym a drugim spotkaniem.

Office 365 wciąż nieodkryty

Aplikacja Bookings to oczywiście tylko jedno z narzędzi pakietu Office 365, które mogą okazać się praktyczne dla małych i średnich przedsiębiorców. Warto zwrócić uwagę również na program Forms umożliwiający tworzenie ankiet, czy Publisher pozwalający na opracowanie grafiki przydatnej w działaniach marketingowych. Co istotne, pomimo tak szerokich możliwości, pakiet Office 365 nie jest znaczącym wydatkiem dla budżetu firmy. W przypadku T-Mobile można go wykupić już od 40 zł netto miesięcznie. Na ofercie skorzystają wiec zarówno duże warsztaty samochodowe, jak i elektrycy działający na zasadzie samozatrudnienia.