CCC uratuje Gino Rossi?

CCC przejmuje Gino Rossi / Spółka CCC coraz bliżej przejęcia Gino Rossi. Intencją CCC jest przeprowadzenie restrukturyzacji Gino Rossi i zabezpieczenie przyszłości Spółki.
Czwartek
03.01.2019
Spółka CCC coraz bliżej przejęcia Gino Rossi. Firma złożyła do UOKiK wniosek w sprawie nabycia znanej marki obuwniczej.
 

7 grudnia 2018 r. CCC ogłosiło wezwanie na 100 proc. akcji Gino Rossi oraz podpisało umowę nabycia od PKO Banku Polskiego wierzytelności Gino Rossi z tytułu umów kredytowych spółki. Intencją CCC jest przeprowadzenie restrukturyzacji Gino Rossi i zabezpieczenie finansów firmy.

Przejęcie Gino Rossi to rozszerzenie naszej dotychczasowej współpracy. Liczymy, że ogłoszone wezwanie, nabycie wierzytelności kredytowych Gino Rossi oraz konstruktywna postawa pozostałych wierzycieli spółki pozwolą nam zabezpieczyć dalsze funkcjonowanie firmy. Zamierzamy wspólnie z zarządem Gino Rossi poprawić sytuację finansową, zwiększyć wykorzystanie mocy produkcyjnych spółki w jej fabrykach w Polsce, utrzymać obecne miejsca pracy oraz wzmocnić markę i firmę. Jeżeli wezwanie zakończy się pozytywnie, naszą intencją będzie dalsza integracja Gino Rossi z Grupą CCC i zaoferowanie produktów tej marki w sklepach naszej grupy w całym regionie CEE i Europie Zachodniej – mówi Dariusz Miłek, prezes zarządu Grupy CCC.

 Sytuacja finansowa Gino Rossi od dłuższego czasu była trudna. Potencjalne pozyskanie tak silnego partnera kapitałowego jak Grupa CCC to dla nas bardzo duża szansa na nie tylko kontynuowanie działalności, ale też rozwój. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby w dłuższej perspektywie uzdrowić Gino Rossi i już w nowej formule powrócić na ścieżkę wzrostu – przekonuje Tomasz Malicki, prezes zarządu Gino Rossi

Szansa na ratunek

27 grudnia 2018 r. wpłynął wniosek o przyjęciu Gino Rossi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Teraz urząd musi zbadać sprawę i wydać stosowną decyzję.

 W ocenie zgłaszającego, planowana transakcja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na żadnym z zaangażowanych rynków. Koncentracja nie odbędzie się też ze szkodą dla konsumentów. Konsumenci nie odczują żadnej zmiany na rynku, bowiem zamiarem uczestników koncentracji jest zachowanie dotychczasowej marki Gino Rossi  czytamy w komunikacie wysłanym do mediów.

UOKiK podał, że z uwagi na trudną sytuację finansową Gino Rossi i zagrożenie utraty płynności finansowej, planowane działanie może okazać się jedyną szansą na dalszą obecność marki na rynku obuwniczym.

Dobrze znane marki

Grupa CCC zajmuje się detaliczną sprzedażą obuwia, zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Spółka sprzedaje przede wszystkim obuwie pod własnymi markami, m.in. Lasocki i Sprandi. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Gino Rossi jest producentem i dystrybutorem markowego obuwia, a także akcesoriów skórzanych. Posiada detaliczną sieć sprzedaży obuwia w Polsce, w Niemczech i Czechach. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 roku.


Spółka kapitałowa CCC / 27 grudnia 2018 r. wpłynął wniosek o przyjęciu Gino Rossi do UOKiK.

POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

I am definitely enjoying your website. You definitely have some great insight and great stories. HMA Pro VPN 5.0.228.0 Crack

14 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2019
Odzież męska - jeansy

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

14 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

thanks for the tips and information..i really appreciate it.. Chicago Refinance

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Jeżeli ktoś dobrze zajmie się Twoim sklepem, to serio można na tym nie źle zarobić. Ja korzysam z firmy https://iconmedia.pl i serio mogę ich polecić

49 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

stworzyłem*

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

Ja prowadzę swój sklep odzieżowy, stworzyłam sklep razem z firmą https://iconmedia.pl oferują atrakcyjne ceny a co najważniejsze mam od nich pełne wsparcie.

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

49 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jak masz plan na swój sklep internetowy, a przede wszystkim pieniążki i wiedzę z tego zakresu, to pewnie że warto.

33 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019