Salon Greenpoint / Franczyzodawca planuje otworzyć w 2019 roku 10 salonów franczyzowych.
Niedziala
06.01.2019
– Planujemy zmniejszyć wpływy z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu – mówi Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci Greenpoint.
 

Jak oceniacie aktualną kondycję branży modowej w Polsce? Czy przewidują Państwo jakieś zmiany w tym roku?
Branża odzieżowa odczuła konsekwencje wprowadzenia niehandlowych niedziel. Niestety w tym roku  będzie ich jeszcze więcej, co z pewnością niekorzystanie wpłynie na wyniki sprzedaży. W związku z tym największą zmianą jaką szykujemy w 2019 jest zmniejszenie wpływów z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu. Tak jak inne marki, my również zauważyliśmy coraz większy wpływ ze sprzedaży internetowej.

Czy zmieniliście coś w modelu franczyzowym?
Znacznie zwiększyliśmy zakres pomocy nowym franczyzobiorcom. Teraz udzielamy finansowego wsparcia przy zakupie wyposażeniu sklepu oraz pomagamy w doborze odpowiednio wykwalifikowanych wykonawców.

Ile otworzyliście punktów franczyzowych w minionym roku? Jakie są plany na rok 2019?
W zeszłym roku otworzyliśmy 10 sklepów franczyzowych, a trzy zostały wyremontowane i przeniesione do nowych, większych lokali. W 2019 roku planujemy otworzyć taką samą liczbę sklepów. Pierwsze rozmowy z franczyzobiorcami już trwają. Obecnie mamy 83 sklepy własne i 49 franczyzowych.

Gdzie szukacie franczyzobiorców?
Franczyzobiorców szukamy w mniejszych miastach, szczególnie w województwach: lubuskim oraz zachodnio-pomorskim. Nie wykluczamy również nowych sklepów w większych miastach.

Jakie warunki muszą spełniać potencjalni franczyzobiorcy?
Przede wszystkim istotna jest dla nas lokalizacja. Inwestycja w biznes jest uzależniona właśnie od niej. Sklepy Greenpoint w większości znajdują się w miejscach o dużym przepływie klientów. Są to głównie galerie i ulice handlowe w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Zainteresowani powinni dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 70 m2. Bardzo ważne jest również zatrudnienie odpowiedniego personelu.

Co oferujecie w ramach pakietu franczyzowego?
Franczyzobiorcy z naszej strony otrzymują pomoc w wyborze lokalizacji, gotowy projekt salonu oraz jego wyposażenie. W ramach pakietu franczyzowego firma oferuje sprzęt komputerowy, szkolenia z zakresu obsługi klienta oraz stałą opiekę. Należy także wspomnieć, że franczyzobiorca może liczyć na szereg korzyści płynących z działań reklamowych i promocyjnych prowadzonych przez markę. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej Greenpoint / "Branża odzieżowa odczuła konsekwencje wprowadzenia niehandlowych niedziel. Największą zmianą na jaką przygotowujemy się w 2019 jest zmniejszenie wpływów z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu".

POPULARNE NA FORUM

Moodo - czy warto inwestować?

w mieście 10 tys jakoś hula juz rok , jestem pracownikiem, i myślę o otwarciu w miescie 30 tys

86 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2019
GPoland

Dzień Dobry, Szukam właścicieli sklepów, które współpracują lub współpracowały z GPoland. Jakie doświadczenia ze współpracy? Czy możecie się podzielić?

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Również bardzo bym prosila o wiecej informacji na temat współpracy z firmą Esotiq, będę wdzieczna Mój e-mail martusia5465@gmail.com

26 wypowiedzi
ostatnia 04.02.2019
Emporio Armani czy Armani Exchange który sklep się opłaca?

Witam czy ktoś z Państwa już otworzył sklep z tą marka ? Która marka się opłaca i jak wyglada franczyzna z tą marka?

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

26 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018