Salon Greenpoint / Franczyzodawca planuje otworzyć w 2019 roku 10 salonów franczyzowych.
Niedziala
06.01.2019
– Planujemy zmniejszyć wpływy z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu – mówi Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci Greenpoint.
 

Jak oceniacie aktualną kondycję branży modowej w Polsce? Czy przewidują Państwo jakieś zmiany w tym roku?
Branża odzieżowa odczuła konsekwencje wprowadzenia niehandlowych niedziel. Niestety w tym roku  będzie ich jeszcze więcej, co z pewnością niekorzystanie wpłynie na wyniki sprzedaży. W związku z tym największą zmianą jaką szykujemy w 2019 jest zmniejszenie wpływów z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu. Tak jak inne marki, my również zauważyliśmy coraz większy wpływ ze sprzedaży internetowej.

Czy zmieniliście coś w modelu franczyzowym?
Znacznie zwiększyliśmy zakres pomocy nowym franczyzobiorcom. Teraz udzielamy finansowego wsparcia przy zakupie wyposażeniu sklepu oraz pomagamy w doborze odpowiednio wykwalifikowanych wykonawców.

Ile otworzyliście punktów franczyzowych w minionym roku? Jakie są plany na rok 2019?
W zeszłym roku otworzyliśmy 10 sklepów franczyzowych, a trzy zostały wyremontowane i przeniesione do nowych, większych lokali. W 2019 roku planujemy otworzyć taką samą liczbę sklepów. Pierwsze rozmowy z franczyzobiorcami już trwają. Obecnie mamy 83 sklepy własne i 49 franczyzowych.

Gdzie szukacie franczyzobiorców?
Franczyzobiorców szukamy w mniejszych miastach, szczególnie w województwach: lubuskim oraz zachodnio-pomorskim. Nie wykluczamy również nowych sklepów w większych miastach.

Jakie warunki muszą spełniać potencjalni franczyzobiorcy?
Przede wszystkim istotna jest dla nas lokalizacja. Inwestycja w biznes jest uzależniona właśnie od niej. Sklepy Greenpoint w większości znajdują się w miejscach o dużym przepływie klientów. Są to głównie galerie i ulice handlowe w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców. Zainteresowani powinni dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 70 m2. Bardzo ważne jest również zatrudnienie odpowiedniego personelu.

Co oferujecie w ramach pakietu franczyzowego?
Franczyzobiorcy z naszej strony otrzymują pomoc w wyborze lokalizacji, gotowy projekt salonu oraz jego wyposażenie. W ramach pakietu franczyzowego firma oferuje sprzęt komputerowy, szkolenia z zakresu obsługi klienta oraz stałą opiekę. Należy także wspomnieć, że franczyzobiorca może liczyć na szereg korzyści płynących z działań reklamowych i promocyjnych prowadzonych przez markę. 

Rozmawiała Maryla Pałasz


Tomasz Nowicki, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej Greenpoint / "Branża odzieżowa odczuła konsekwencje wprowadzenia niehandlowych niedziel. Największą zmianą na jaką przygotowujemy się w 2019 jest zmniejszenie wpływów z tradycyjnych kanałów sprzedaży na rzecz e-sklepu".

POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

I am definitely enjoying your website. You definitely have some great insight and great stories. HMA Pro VPN 5.0.228.0 Crack

14 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2019
Odzież męska - jeansy

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

14 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

thanks for the tips and information..i really appreciate it.. Chicago Refinance

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Jeżeli ktoś dobrze zajmie się Twoim sklepem, to serio można na tym nie źle zarobić. Ja korzysam z firmy https://iconmedia.pl i serio mogę ich polecić

49 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

stworzyłem*

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Jak założyć sklep z odzieżą

Ja prowadzę swój sklep odzieżowy, stworzyłam sklep razem z firmą https://iconmedia.pl oferują atrakcyjne ceny a co najważniejsze mam od nich pełne wsparcie.

16 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2019
Sklep odzieżowy w mniejszym mieście

Moim zdaniem jest to bardzo niejednoznaczna inwestycja poniewaz czesto w malych miastach nie ma sklepów odziezowych z drugiej strony ludzie lubia jezdzic do wiekszych miast np...

49 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Jak masz plan na swój sklep internetowy, a przede wszystkim pieniążki i wiedzę z tego zakresu, to pewnie że warto.

33 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2019