Różne możliwości / Lokale NYPD można otwierać w trzech formatach: tradycyjnym, express oraz nocnym.
Poniedziałek
11.02.2019
New York Pizza Department szykuje się do otwarcia sześciu kolejnych lokali we franczyzie.
 

Według ubiegłorocznego raportu „Polska na Talerzu”, przygotowanego przez firmę Makro Cash & Carry Polska, pizzerie nieodmiennie cieszą się największą popularnością wśród Polaków jadających na mieście. Wybiera je 69 proc. rodaków. Włoski placek to także najpopularniejsze danie w dowozie. Z danych Pizzaportal.pl wynika, że w 61 proc. dań zamawianych on-line to dania kuchni włoskiej, a pizza wśród nich króluje. To właśnie pizzerie mają w Polsce największe doświadczenie w dostawie jedzenia do domu, ponieważ nawet 80 proc. ich zamówień stanowią te realizowane z dowozem. Pizza cieszy się też popularnością we franczyzie. Jednym z konceptów, który oparł swój biznes właśnie na niej jest New York Pizza Department, który od 2014 udostępnia franczyzobiorcom licencję na biznes.
– W tym momencie mamy 20 lokali, a sześć kolejnych zostanie otwartych w najbliższym czasie – zapowiada Tomasz Jench, franczyzodawca NYPD. – Restauracje otwieramy zarówno w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, jak i w tych zdecydowanie mniejszych, liczących powyżej 10 tys. mieszkańców.

Lokale można otwierać w trzech formatach. Standardowy to tradycyjna pizzeria z konsumpcją na miejscu i dowozami do klienta. Drugi format – express – to lokal bez konsumpcji na miejscu, realizujący zamówienia w dowozie lub z odbiorem własnym.
– Trzeci format to nocne pizzerie, czyli New York Pizza Department by Night. Powstał z myślą o franczyzobiorcach, którzy prowadzą już któryś z poprzednich konceptów. Mogą otworzyć dodatkowy biznes w postaci lokalu czynnego też w nocy, realizującego zamówienia w dowozie – mówi Tomasz Jench. – Szczególnie korzystne dla tego typu działalności są duże aglomeracje. Miasta które "nigdy nie śpią”. Wprost stworzone do pizzerii by night wydają się aglomeracja śląska, Kraków, Trójmiasto i stolica. To właśnie w Warszawie już wkrótce powalczą o klientów trzy lokale nocne.

Minimalna kwota inwestycji to 35 tys. zł w przypadku formuły NYPD Express i 55 tys. zł dla lokalu ze stolikami. NYPD pomaga w wyborze lokalizacji, wspiera też licencjobiorców na etapie projektowania budynku i wystroju wnętrza, pomaga uzyskać certyfikaty i pozwolenia od sanepidu. Przekazuje wszystkie receptury na dania i wynegocjowane warunki wspólpracy z takimi portalami, jak Pyszne.pl i Pizzaportal.pl. W ramach umowy franczyzobiorca otrzymuje trzydniowe szkolenie w centrali NYPD i prawie tygodniowy kurs na miejscu dla personelu restauracji. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł netto. Miesięczna opłata franczyzowa to 1 tys. zł netto.


Pieniądze na start / Minimalna kwota inwestycji to 35 tys. zł w przypadku formuły NYPD Express i 55 tys. zł w przypadku regularnego lokalu ze stolikami.