Pieniądze na start
Pieniądze na start / Franczyzobiorca Diverse powinien dysponować środkami na adaptację i wyposażenie lokalu w wysokości od 1,5 tys. do 2,3 tys. zł netto na 1 m kw. oraz kwotą na opłatę licencyjną w wysokości 18,5 tys. zł netto.
Wtorek
05.03.2019
W 2019 roku Diverse zamierza skoncentrować się na rozwoju sieci salonów franczyzowych w województwie dolnośląskim, lubuskim i śląskim.
 

Marka Diverse, która działa na polskim rynku od ponad 20 lat, podąża za najnowszymi trendami, tworząc uniwersalne ubrania streeetwearowe o oryginalnych wzorach i fasonach. Obecnie sieć liczy 120 salonów franczyzowych i 163 własnych. Umowa jest nawiązywana na 5 lat.

Franczyzobiorca powinien dysponować środkami na adaptację i wyposażenie lokalu w wysokości od 1,5 tys. do 2,3 tys. zł netto na 1 m2 oraz kwotą na opłatę licencyjną w wysokości 18,5 tys. zł netto. Wartość opłaty licencyjnej jest każdorazowo ustalana indywidualnie i pokrywa całkowity koszt wyposażenia sklepu w sprzęt komputerowy i urządzenia fiskalne. Franczyzobiorca sam szuka lokalu, ale my analizujemy propozycję pod względem rentowności mówi Katarzyna Pławska, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami Diverse. –  Nasze salony są obecnie w całej Polsce. W 2019 roku chcemy skoncentrować się na rozwoju salonów franczyzowych na terenie województw: dolnośląskiego, lubuskiego i śląskiego. Oczywiście bardzo zależy nam również na tym, by rozwinąć współpracę z naszymi obecnymi franczyzobiorcami. Niektórym proponujemy otwarcie kolejnych salonów dodaje.

Franczyzodawca zaznacza, że najchętniej nawiązuje współprace z osobami, które dysponują doświadczeniem w branży.  – W zawiązku z tym, że branża odzieżowa do najłatwiejszych nie należy, najchętniej nawiązujemy współprace z franczyzobiorcami, którzy mają za sobą doświadczenie w sprzedaży lub prowadzeniu własnego biznesu –  dodaje.  

W ramach pakietu franczyzowego, franczyzodawca zapewnia wsparcie przy negocjacji warunków najmu lokalu. Franczyobiorca może liczyć też na pomoc w przygotowaniu projektu i adaptacji sklepu, jego zatowarowaniu oraz zarządzaniu stanem magazynowym. W ofercie znajduja się także szkolenia personelu w zakresie obsługi klienta oraz zarządzania sklepem zgodnie ze standardami Diverse.