Pieniądze na start / Szacowana kwota inwestycji w NYPD Express Mini to 25 tys. zł netto. Menu będzie ograniczone w porównaniu z innymi formatami. Będzie w nim pizza, sałatki oraz kurczak.
Środa
06.03.2019
New York Pizza Department ma dla franczyzobiorców nowy format lokalu – o niższej kwocie inwestycji.
 

Sieć pizzerii pod szyldem New York Pizza Department liczy obecnie 20 lokali. Do tej pory franczyzobiorcy mogli wybierać z trzech formatów. Standardowy to tradycyjna pizzeria z salą konsumpcyjną i dowozami do klienta. Drugi format – express – to lokal bez konsumpcji na miejscu, realizujący zamówienia w dowozie lub z odbiorem własnym. Natomiast trzeci format to nocne pizzerie, czyli New York Pizza Department by Night. Powstał z myślą o franczyzobiorcach, którzy prowadzą już któryś z poprzednich konceptów. Mogą otworzyć dodatkowy biznes w postaci lokalu czynnego też w nocy, realizującego zamówienia w dowozie.

Minimalna kwota inwestycji to 35 tys. zł w przypadku formuły NYPD Express i 55 tys. zł dla formatu restauracyjnego. Teraz franczyzodawca proponuje jeszcze jedną opcję – NYPD Express Mini.
– W tym formacie udało nam się obniżyć kwotę inwestycji – wyjaśnia Tomasz Jench, franczyzodawca New York Pizza Department. – To będzie lokal, który może rosnąć wraz ze wzrostem obrotów, dzięki zastosowaniu modułowych pieców do pizzy. Na początek wystarczy kupić jedna komorę, a gdy biznes się rozwinie, dokupić kolejną, którą można po prostu dołączyć do poprzedniej. Podobnie sukcesywnie można rozbudowywać np. stanowisko pracy pizzera.
Na ten format potrzebny jest lokal wielkości 30-35 m2. Szacowana przez licencjodawcę minimalna kwota inwestycji to 25 tys. zł netto. Menu będzie ograniczone w porównaniu z innymi formatami. Będzie w nim pizza, sałatki oraz kurczak manhattan style chicken, natomiast zabraknie m.in. burgerów czy makaronów. Opłata wstępna jest taka sama, jak przy innych formatach, czyli 5 tys. zł. Niższa jest natomiast miesięczna opłata franczyzowa, która wynosi 800 zł.
– NYPD Express Mini to propozycja nie tylko dla osób, które szukają franczyzy o niskiej kwocie wejścia – podkreśla Tomasz Jench. – Np. ktoś, kto myśli o otwarciu formatu restauracyjnego może zamiast tego zainwestować w dwa lokale NYPD Express Mini. I podwoić swoje zyski. Ryzyko, że obydwie lokalizacje nie wypalą jest minimalne. Za to prowadzenie dwóch lokali pozwala np. rotować personelem czy zamówieniami. Ten format ogranicza też koszty stałe, bo wymaga mniejszego metrażu, mniejszej liczby pracowników.

W tej chwili NYPD przygotowuje się do otwarcia kolejnych dziewięciu pizzerii franczyzowych, w różnych formatach.
– Podpisaliśmy też z nowym licencjobiorcą umowę na wyłącznośc na otwarcie lokali w Szczecinie – mówi Tomasz Jench. – Docelowo w ciągu dwóch lat mają tam powstać minimum cztery lokale.


Tomasz Jench, franczyzodawca New York Pizza Department / "NYPD Express Mini to lokal, który może rosnąć wraz ze wzrostem obrotów, dzięki zastosowaniu modułowych pieców do pizzy".

POPULARNE NA FORUM

Zamknięte lokale

Szanowny Panie Włodzimierzu, Prosimy zamieszczać Pana kolejne komentarze dotyczące zamkniętych lokali M&F w tym wątku, a nie w innych dyskusjach. Powtarzające wypowiedzi...

29 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2019
Zamknięte lokale

Zamknięte lokale to MEET & Fit Slow Food ktoś czyli cenzura wszysztko wzięła w jeden komentarz i napisała tylko zamkniete lokale czy strona franchising.pl działa na pewni...

29 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2019
Kto może mieć McDonalda?

Wow, bardzo inspirująca historia. Też marzę o swoim MCD! Przy okazji dodam, że mi - roztargnionej dziewczynie też udało się wystartować z biznesem, tyle że mniejszym :)

1 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2019
Zamknięte lokale

Najlepiej zapytać się właściciela sieci dlaczego nie otwiera własnych lokali. Po prostu wie, że ten koncept się nie opłaca i dlatego ich nie ma.

29 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2019
Zamknięte lokale

Nie polecam tej franczyzy. Brak jakichkolwiek standardów, właściciel nie prowadzi własnego lokalu bo po prostu się to nie opłaca i sam o tym wie. Najgorsze w tym jest to,...

29 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2019
Zamknięte lokale

Nie polecam Meet&Fit. Bardzo duża inwestycja, zwrot identyczny jak w Amber Gold - zostajesz z długami. Lepiej oddać środki finansowe na instytucję charytatywną....

29 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2019
Zamknięte lokale

Pan Błażejewski właściciel marek 7 Street oraz M&F dba o standardy lokalów 7 Street (koszt otwarcia 200 tys) oraz M&F (koszt otwarcia 90 tys.) a w Szczepankowie pod...

29 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2019
Zamknięte lokale

Połączyły się siły w Poznaniu razem meet & fitt to chyba na miejscu a restauracja 7 street tylko na pyszne.pl na wywózkę czy nie wiem w sumie jak w budce po kurczakach...

29 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2019