Wymagany lokal na sklep / Salon Coccodrillo powinien mieć powierzchnię ok. 60 m kw. i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub centrum handlowym.
Piątek
15.03.2019
Właściciel marki Coccodrillo zapowiada przeniesienie części sklepów. Nowe placówki chce otwierać głównie w miastach zamieszkałych przez ponad 25 tys. mieszkańców.
 

Marek Dworczak, prezes spółki CDRL, która jest właścicielem marki Coccodrillo zaznacza, że sieć w 2019 roku będzie koncentrować się na utrzymaniu liczby salonów w Polsce oraz ich modernizacji i relokacji w bardziej korzystne miejsca. Franczyzodawca chce otwierać salony przede wszystkim w miejscowościach powyżej 25 tys. mieszkańców. Ma również konkretne wymagania względem potencjalnych franczyzobiorców

– Jeżeli jednak zwróci się do nas osoba zainteresowana otwarciem salonu w mniejszej miejscowości, nie przekreślamy takiej możliwość. W tym przypadku analizie poddajemy handel lokalny, tradycję, obecność konkurencji – wszystko to, co wpływa na potencjał danej lokalizacji – mówi Marek Dworczak. 

Właściele sklepów Coccodrillo otrzymują towar w depozyt. W związku z tym na początku współpracy muszą wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 15 tys. zł. Lokal na sklep powinien mieć powierzchnię ok. 60 m2 i najlepiej znajdować się przy głównej ulicy lub w centrum handlowym. Koszt inwestycji w salon wynosi mniej więcej 60 tys. zł. Kwota uzależniona jest od wielkości lokalu oraz od stanu w jakim się on znajduje. Salony Coccodrillo są utrzymane w jednym standardzie. Po stronie franczyzodawcy leży przygotowanie projektu aranżacji sklepu i zamówienie mebli (za które płaci franczyzobiorca). 

– Pakiet franczyzowy obejmuje szkolenia z zakresu obsługi klienta i visual merchandesingu, oprogramowanie, pomoc w zakresie działań marketingowych. Dodatkowo każdy z salonów ma przydzielonego opiekuna, który służy pomocą w każdej sytuacji – zapewnia Dworczak. 

Franczyzodawca twierdzi, że na przestrzeni kilku miesięcy wprowadził istotne zmiany w swojej sieci. – Stale analizujemy i pracujemy nad efektywnością naszego modelu współpracy, wprowadziliśmy zmiany w systemie motywacyjnym dla pracowników salonów franczyzowych, a także w systemie rankingów oraz w kwestii wynagrodzeń dla właścicieli salonów agencyjnych – dodaje Marek Dworczak.

Jak zaznacza franczyzodawca, sektor odzieży i obuwia to największy pod względem sprzedaży segment rynku produktów dla dzieci.

– Prognozy dla branży związanej ze sprzedażą odzieży dziecięcej są pozytywne i skorelowane z prognozą kondycji całej gospodarki. Liderem jest Smyk, ze względu na szeroką ofertę produktów, jednak Coccodrillo ma również mocną pozycję na rynku. Obecnie pod naszym logo działa 249 salonów, ale na tym nie zamierzamy poprzestać – zapowiada prezes Coccodrillo. 


Ubrania za kaucję / Właściele sklepów Coccodrillo otrzymują towar w depozyt. W związku z tym na początku współpracy muszą wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 15 tys. zł.