Pachnące stoiska / Sorvella ma w tej chwili siedem wysp handlowych w Warszawie, a w ostatni weekend otwarte zostało stoisko w Gdyni, w galerii Riviera.
Wtorek
21.05.2019
Marka Sorvella właśnie uruchomiła kolejną wyspę franczyzową. Ile trzeba zainwestować w stoisko z perfumami?
 

Na stoiskach Sorvelli klienci mają do wyboru ok. 60 aromatów damskich i ponad 40 męskich. Ich ceny są znacznie bardziej przystępne, niż perfum w drogeriach, bo za 50-mililitrową buteleczkę zapłacimy niespełna 70 zł.
- Sezonowo wprowadzamy góra dwie nowości, bo oferta jest już tak duża, że nasze stoiska nie są nawet w stanie pomieścić większej – mówi Anna Doliwa-Wiśniewska, menedżer w firmie Sorvella Perfumy.
Perfumy Sorvella powstają na bazie zapachów tureckiej marki Sansiro, obecnej już na ponad 50 rynkach Azji i Europy.

Koncept ma w tej chwili siedem wysp handlowych w Warszawie, a w ostatni weekend otwarte zostało stoisko w Gdyni, w galerii Riviera.
- Otworzył je franczyzodawca, którego poznaliśmy na warszawskich Targach Franczyza – dodaje Anna Doliwa-Wiśniewska. - Kolejny punkt franczyzowy uruchomimy najdalej w ciągu dwóch miesięcy, w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji, m.in. w łódzkiej Manufakturze. W dużych miastach formułujemy umowę w ten sposób, że jeśli franczyzobiorca w przeciągu roku od otwarcia pierwszej wyspy uruchomi kolejną, to przez następny rok ma licencję na tym terenie na wyłączność.
Sorvella ma także placówki za granicą: w Austrii, Gruzji, Armenii, Kirgistanie, na Ukrainie, a ostatnio otworzyła punkty w Azerbejdżanie i w Niemczech.
Główna droga rozwoju sieci to wyspy w centrach handlowych. Franczyzodawca pomaga w negocjacjach z zarządcami galerii lub nawet może wziąć je na siebie.
- Jeśli chodzi o Warszawę, to skupiamy się obecnie na nieco mniejszych galeriach, jak np. Atrium Targówek czy Galeria Młociny. To tam jest nasz docelowy klient – wyjaśnia Anna Doliwa-Wiśniewska.
Wydatek na stoisko franczyzodawca szacuje na maksimum 80 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już także koszt zatowarowania (optymalnie za 12 tys. euro), depozyt dla galerii. Franczyzobiorca może przygotować wyspę na własną rękę (co może obniżyć koszty inwestycji), oczywiście zgodnie z projektem, otrzymanym od centrali marki. Ale stoisko może też zrobić franczyzodawca i gotowe dostarczyć licencjobiorcy.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Jedyna miesięczna opłata to 100 zł na system sprzedażowy.
Franczyzodawca, oprócz wsparcia w wyborze lokalizacji, pomaga też m.in. skompletować pierwszą dostawę towaru i zaplanować kolejne, gwarantuje szkolenia ze znajomości produktów i technik sprzedaży, zapewnia systematyczne akcje marketingowe. Przedstawiciele centrali są na miejscu w momencie uruchamiania nowego punktu i pomagają franczyzodawcy i pracownikom wdrożyć się w nowe obowiązki.


Wydatek na stoisko franczyzodawca Sorvella szacuje na maksimum 80 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już także koszt zatowarowania (optymalnie za 12 tys. euro), depozyt dla galerii.

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019