Pachnące stoiska / Sorvella ma w tej chwili siedem wysp handlowych w Warszawie, a w ostatni weekend otwarte zostało stoisko w Gdyni, w galerii Riviera.
Wtorek
21.05.2019
Marka Sorvella właśnie uruchomiła kolejną wyspę franczyzową. Ile trzeba zainwestować w stoisko z perfumami?
 

Na stoiskach Sorvelli klienci mają do wyboru ok. 60 aromatów damskich i ponad 40 męskich. Ich ceny są znacznie bardziej przystępne, niż perfum w drogeriach, bo za 50-mililitrową buteleczkę zapłacimy niespełna 70 zł.
- Sezonowo wprowadzamy góra dwie nowości, bo oferta jest już tak duża, że nasze stoiska nie są nawet w stanie pomieścić większej – mówi Anna Doliwa-Wiśniewska, menedżer w firmie Sorvella Perfumy.
Perfumy Sorvella powstają na bazie zapachów tureckiej marki Sansiro, obecnej już na ponad 50 rynkach Azji i Europy.

Koncept ma w tej chwili siedem wysp handlowych w Warszawie, a w ostatni weekend otwarte zostało stoisko w Gdyni, w galerii Riviera.
- Otworzył je franczyzodawca, którego poznaliśmy na warszawskich Targach Franczyza – dodaje Anna Doliwa-Wiśniewska. - Kolejny punkt franczyzowy uruchomimy najdalej w ciągu dwóch miesięcy, w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji, m.in. w łódzkiej Manufakturze. W dużych miastach formułujemy umowę w ten sposób, że jeśli franczyzobiorca w przeciągu roku od otwarcia pierwszej wyspy uruchomi kolejną, to przez następny rok ma licencję na tym terenie na wyłączność.
Sorvella ma także placówki za granicą: w Austrii, Gruzji, Armenii, Kirgistanie, na Ukrainie, a ostatnio otworzyła punkty w Azerbejdżanie i w Niemczech.
Główna droga rozwoju sieci to wyspy w centrach handlowych. Franczyzodawca pomaga w negocjacjach z zarządcami galerii lub nawet może wziąć je na siebie.
- Jeśli chodzi o Warszawę, to skupiamy się obecnie na nieco mniejszych galeriach, jak np. Atrium Targówek czy Galeria Młociny. To tam jest nasz docelowy klient – wyjaśnia Anna Doliwa-Wiśniewska.
Wydatek na stoisko franczyzodawca szacuje na maksimum 80 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już także koszt zatowarowania (optymalnie za 12 tys. euro), depozyt dla galerii. Franczyzobiorca może przygotować wyspę na własną rękę (co może obniżyć koszty inwestycji), oczywiście zgodnie z projektem, otrzymanym od centrali marki. Ale stoisko może też zrobić franczyzodawca i gotowe dostarczyć licencjobiorcy.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Jedyna miesięczna opłata to 100 zł na system sprzedażowy.
Franczyzodawca, oprócz wsparcia w wyborze lokalizacji, pomaga też m.in. skompletować pierwszą dostawę towaru i zaplanować kolejne, gwarantuje szkolenia ze znajomości produktów i technik sprzedaży, zapewnia systematyczne akcje marketingowe. Przedstawiciele centrali są na miejscu w momencie uruchamiania nowego punktu i pomagają franczyzodawcy i pracownikom wdrożyć się w nowe obowiązki.


Wydatek na stoisko franczyzodawca Sorvella szacuje na maksimum 80 tys. zł. W tej kwocie zawiera się już także koszt zatowarowania (optymalnie za 12 tys. euro), depozyt dla galerii.

POPULARNE NA FORUM

Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na XTB macie możliwość inwestowania w surowce – ja działam ze złotem, srebrem i ropą. Po prostu w tych tematach mam doświadczenie. A czy warto w to inwestować?...

33 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Moim zdaniem dobry pomysł, choć oczywiście musisz zrobić rozeznanie, czy w tamtym mieście nie ma podobnego sklepu z podobnym asortymentem i jak duże jest to miasto....

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

GR ma produkty dobrej jakości, jak na ceny niektórych z nich (bardzo tanie). Można niedużym nakładem sobie skompletować dość pokaźną kosmetyczkę czy półki w...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

12 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018